Tenisté válí začátkem nového roku!

Velmi vydařeně odstartovaly do roku 2018 děti mikulovské tenisové školy (www.dstenis.cz) Nina Schmidová, Viktorie Židelová a Marek Magula.

Nina Schmidová se 6. ledna v Prostějově zúčastnila silně obsazeného turnaje minitenistů z celé republiky a obsadila v konkurenci třiadvacet chlapců a dívek pěkné 6. místo, v kategorii holek byla 3. nejlepší. O den později zvítězila na turnaji v Brně-Líšni při účasti osmnácti dětí.

Viktorie Židelová jela o víkendu 6.–8. 1. do Zlína s cílem kvalifikovat se na jihomoravském přeboru mladších žákyň na mistrovství ČR. Do Zlína se sjelo dvaačtyřicet dívek z jižní Moravy a postupová místa byla pouze pro čtyři nejlepší. Viktorka po těsných výhrách došla do semifinále dvouhry a finále čtyřhry a v únoru si tak zahraje MČR na Spartě Praha.

Marek Magula se dvěma hladkými výhrami v kvalifikaci na celostátním turnaji ve Vídni mohl porovnat v hlavní soutěži s třiadvaceti nejlepšími hráči Rakouska do šestnácti let. Po hladké výhře 6:0, 6:0 v 1. kole a vyřazení 5. nasazeného 6:4, 6:1 v kole druhém narazil ve čtvrtfinále na čtyřnásobného vítěze mistrovství Rakouska Tobiase Wirlenda (Oberösterreich) a po velkém boji podlehl 6:2, 3:6, 4:6. I tak nejen Marek, ale i Viky a Nina zaslouží velkou pochvalu.