„Přijďte mezi nás,“ zvou mikulovští skauti

Milé děti, milí rodiče, milí kamarádi a příznivci skautů. 


Jsme mikulovské skautské středisko a neustále nabíráme nové členy! Stačí, abyste se přišli podívat na kteroukoli schůzku – rozpis viz níže. Na programu bude spousta zajímavých her, sportovních aktivit a jiných činností. Účast na schůzce není nijak závazná, přijďte se podívat a vyzkoušet.

Jednou týdně se konají družinové schůzky, kde děti hrají hry, učí se práci v týmu a rozvíjí se nejen ve skautských dovednostech. Náplň schůzek je různorodá, přizpůsobená jak věku, tak individuálním potřebám dětí. Přibližně jednou do měsíce lze očekávat vícedenní výpravu. Jednou ročně je pak uspořádaný tábor v rozsahu 14 dní.

Prakticky jediný povinný poplatek je registrační poplatek, který se platí vždy pro následující rok a činí 500 Kč. To ale neznamená, že se dítě stává skautem až po zaplacení registrace. Členem organizace se stane hned po odevzdání přihlášky, která je následně evidována ve skautském registračním systému (a to například kvůli pojištění na akcích).

Další poplatky jsou spojeny s činností oddílu. Mezi ně patří například jednodenní nebo víkendové akce (výpravy). Jejich cena je různá a ovlivňuje ji hned několik faktorů: doprava, místo pobytu, jídlo. Je nutné zdůraznit, že vedoucí nejsou nijak honorováni. Veškerá jejich činnost je dobrovolná.

Skauting je otevřen všem a každému nabízí příležitost navázat nová přátelství.

Do které družiny můžete přihlásit Vaše dítě?

Holky:

Žabky (1.-3. třída) - středa 16:00-18:00

Svišti (3.-5. třída) - úterý 16:00-18:00

Lišky (5.- 8. třída) - středa 16:00-18:00

Kluci:

Vlčata (1.-5. třída) - pátek 16:00-18:30

Dingové (5.-8. třída) - pondělí 16:0-18:00

Slůňata (školka) - úterý 17:15-18:15

Rádi Vás uvidíme mezi námi. Schůzky probíhají v klubovně na Vrchlického 11, vedle bývalé budovy DDM. Rodiče, nechte své dítě vyrůst ve skautu.

L.Hrdlík

 

skaut