Stolní tenis Mikulov

Stolní tenis Mikulov 

Začala nová sezona 2017/2018 a my jsme do ní vstoupili s šesti týmy, které budou reprezentovat naše město Mikulov napříč celým břeclavským okresem.

STP Mikulov má tyto týmy:

  • „A“ Okresní přebor 1. třídy s cílem postoupit do kraje, který se v našem městě dříve hrával.
  • „B“ Okresní přebor 2. třídy.
  • „C“ Okresní přebor 3. třídy, kde jsou již na soupisce mužstva děti, která již začínají porážet dospělé, a tak se herně vyvíjejí.
  • „D“ Okresní přebor 4. třídy, kde hrací tým tvoří jen děti a i ty si vedou zatím velice dobře a za rok a půl, co jsme založili oddíl, začínají hrát tzv. „dospělý stolní tenis“.
  • Dále máme dvě družstva v soutěži dětí, a to Okresní přebor 1 třídy – Dorost, kde jsme již také zaznamenali posun dětí směrem vzhůru.

Také se již naše děti zúčastnily dvou krajských bodovacích turnajů v Moravském Krumlově a ve Strážnici, kde sbíraly především zkušenosti, které časem zúročí.

V současné době má náš oddíl kolem dvaceti dětí, které tréninkově vede Pavel Gajan st. s pomocí licenčních trenérů Lucie Dyrčíkové, Ludvíka Macha a Romana Mikulince a také musím zmínit ostatní dobrovolné trenéry a sparing partnery, kterým velice děkujeme a vážíme si jejich práce pro náš klub.

17. listopadu bude náš klub pořádat okresní turnaj starších žáků a dorostu, kde vítěz získá pohár a titul „přeborník okresu“.

Máme v plánu do konce roku se s dětmi ještě zúčastnit několika krajských a okresních turnajů a uspořádat pro děti již tradiční Vánoční turnaj s programem na celý den.

Dále probíhá nábor nových dětí do našeho oddílu. Děti přijímáme od školky až po 3. třídu. Rodiče, pokud nevíte, který sport pro Vaše dítě zvolit, přijďte se k nám s Vaší ratolestí podívat a třeba právě z něj bude talent, který hledáme. Osobní komunikace v pondělí a středa od 18. hodiny v tělocvičně na ZŠ Hraničářů nebo telefonicky Pavel Gajan st. 602 142 066.

V neposlední řadě musím poděkovat všem našim sponzorům, díky kterým mohou děti Mikulova hrát stolní tenis.

Roman Mikulinec

stolnitenis