Mladí stolní tenisté na regionálním turnaji v Břeclavi

V sobotu 11. listopadu se v herně stolního tenisu MSK Břeclav uskutečnil regionální turnaj mládeže. Na startu se prezentovalo dvacet čtyři hráčů z pěti oddílů, kteří byli rozděleni do tří výkonnostních kategorií.

V kategorii A se střetli již zralí mladí stolní tenisté, kteří bodují i na celostátní úrovni. V dramatickém finálovém zápasu vyhrál Marek Maněk nad Radkem Němečkem (oba MSK Břeclav). Po přetahované nakonec pro sebe rozhodl v koncovce jistější Maněk. Třetí místo získal pro sebe Jan Mikulík (Jevišovka-Drnholec).

V kategorii B soutěžili hráči, kteří jsou již na jistém stupni rozvoje technických a taktických schopností, ale do stabilizovaného herního projevu ještě mají daleko. I zde patřila první dvě místa hráčům pořádajícího klubu MSK Břeclav. Jasným vítězem se stal Lukáš Beneš, druhé místo před Kateřinou Langovou (STP Mikulov) uhájil Filip Tichý. Až za nimi zůstaly hráčky Sokola Klobouky Pavla Hutáková a Ema Bedřichová.

Hráčům Mikulova patřila kategorie C, určená pro nejmladší žactvo a začátečníky. Stela Mikulincová ve finále porazila Jakuba Kalouse (oba STP Mikulov) hladce 3:0 a získala pro Mikulov vítězný pohár a zlatou medaili. Další dvě místa v pořadí patřila hráčům MSK Břeclav Danielu Šperlinkovi a Lucii Tiché. Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli poháry a zlaté medaile, další v pořadí drobné věcné ceny. Na turnaji si bez velkého čekání každý zahrál nejméně čtyřikrát, v konkurenci, která mu byla výkonnostně blízko a dávala mu tak šanci na dobrý výsledek.

STP Mikulov

tenis