Okresní přebory starších žáků a dorostu ve stolním tenise

V pátek 17. listopadu se v Mikulově konaly okresní přebory mladých stolních tenistů kategorií dorostu a staršího žactva. Bez jediné prohry absolvovala celodenní maraton zápasů hráčka MSK Břeclav Klára Koberová. Ve dvouhrách potvrdila roli favoritky a ve finále obou kategorií porazila Sandru Kalousovou (STP Mikulov), která získala pro Mikulov krásné druhé místo, a Anetu Knappeovou (Sokol Klobouky), třetí místo v kategorii dorost. O druhé místo v kategorii starších žáků si to mezi sebou opět rozdala domácí Sandra Kalousová s Anetu Knappeovou (Sokol Klobouky) a tentokrát si místa prohodily, a tak Sandra Kalousová (STP Mikulov) obsadila třetí místo.

Smíšené čtyřhry starších žáků ovládla opět MSK Břeclav. Radek Němeček – Klára Koberová (MSK Břeclav). Mikulov obsadil v mixu starších žáků druhé místo ve složení Daniel Borovička – Sandra Kalousová .

Čtyřhru starších žákyň vyhrály společně Koberová (MSK) s Knappeovou (Sokol Klobouky). Naše holky Sandra Kalousová – Kateřina Langová získaly krásné druhé místo a třetí místo Stela Mikulincová (STP Mikulov) – Mirka Marková (Jevišovka-Drnholec).

Již jmenovaní hráči (všichni patřící ještě do kategorie staršího žactva) nezůstali bez dalších medailových úspěchů. Lepší než oni byl jen dorostenec Jiří Šubík (Klobouky), který s přehledem vyhrál dvouhru dorostenců a společně s Janem Mikulíkem (Jevišovka-Drnholec) zvítězili ve čtyřhře dorostenců, kde Mikulov získal bronz ve složení Daniel Borovička – Adam Cvingráf. Ve dvouhře dorostenců obsadil Marek Maněk (MSK) druhé místo a třetí místo domácí Daniel Borovička (Mikulov).

A konečně finále dvouhry starších žáků bylo výlučnou záležitostí hráčů MSK Břeclav, Němeček v něm porazil 3:1 Maňka. Bronz získal domácí hráč Adam Cvingráf společně s Danielem Borovičkou (oba Mikulov).

Zbývající okresní přebory jednotlivců pro rok 2017 jsou připraveny na polovinu prosince. V sobotu 16. 12. budou o okresní tituly bojovat v Kloboukách hráči kategorií nejmladšího a mladšího žactva. Budou to další příležitosti pro prezentaci mladých hráčů STP Mikulov.

STP Mikulov

IMG 20171117 152715