Mikulovský box čeká zajímavá jarní sezona

Mikulovští boxeři, členové SPARTA BOXING CLUBu Mikulov, se připravují na jarní sezonu 2018, kdy je čekají souboje od ligových kol až po Mistrovství České republiky.

V prosinci si přivezli z Prahy důležité zkušenosti, když se 16. 12. potkali se zahraničními boxery o třídu zkušenějšími. Vladimír Skalský se utkal s Ukrajincem Alexem Dimitrim a prohrává 3:0 na body. Míra Vodák změřil síly s Turkem Jordanem Arjounem a prohrává ve vyrovnaném souboji těsně na body 2:1.

Po Vánocích, 28. 12., se zase zúčastnili mezinárodního sparingu u spřáteleného klubu na Slovensku v Novém Mestě nad Váhom. „Na těchto kontaktních trénincích se jedná hlavně o výměnu zkušeností mezi kluby na mezinárodní úrovni, a to nás posouvá dopředu,“ říká trenér Peter Hlavenka.

V únoru jedou mikulovští boxeři do Trutnova na Mistrovství ČR juniorů a juniorek, v březnu v Českých Budějovicích bude Mistrovství ČR kadetů a kadetek, v květnu je pak čeká v Prostějově Mistrovství ČR školní mládeže.

Kromě toho budou probíhat ligová jarní kola oblasti Morava a Slezsko. První kolo bude už 27. ledna v Hrušovanech u Brna.

Mikulovští se ale intenzivně i organizačně připravují na 26. května, kdy bude přímo na mikulovském zámku probíhat 6. kolo jarní ligy a slavnostní galavečer s hvězdami českého i mezinárodního boxu.

Noví zájemci o box, ať už děti, muži či ženy, mohou přijít každé úterý od 18 do 19 hodin do tělocvičny na ulici Školní, nebo si domluvit schůzku s trenérem Peterem Hlavenkou na tel. 704 336 110.

Jitka Sobotková, foto SPARTA BOXING CLUB Mikulov

box praha