Mikulov má okresní přebornici ve stolním tenise

V sobotu 16. 12. 2017 se uskutečnil v Kloboukách u Brna okresní přebor mladších a nejmladších žáků/žákyň. Mikulov byl v zastoupení tří trenérů a devíti dětí.

Jako první se rozehrála skupina mladších žáků, kde první místo obsadil a přeborníkem na okrese se v této kategorii stal Klenovec Ondřej (MSK Břeclav). Na druhém místě domácí z Klobouk Pilát Ondřej a dělené třetí místo do Klobouk a Břeclavi Huták Ondřej a Tichý Filip.

Kluci dále hráli čtyřhry, kde vyhráli Klenovec (MSK Břeclav) společně s Pilátem (Sokol Klobouky) před Staškem Michalem (STP Mikulov), který uzavřel pár s Kaňou Antonínem (Orel Šitbořice).

Holky rozehrály dvouhry v kategorii mladší žákyně a přebornicí okresu se stala Janoušková Nikola (MSK Břeclav) před svou kolegyní z klubu Garčicovou Karolínou a třetí místo z Klobouk pro Hutákovou Pavlínu. Za zmínku stojí, že 4. místo získala Mikulincová Stela (STP Mikulov), která hladce postoupila ze skupiny, ale nezvládla finálové boje. Její chvíle ovšem přišla v kategorii nejmladších žákyň.

Čtyřhru dívek vyhrály holky z Břeclavi Janoušková-Garčicová před děvčaty z Mikulova, Mikulincová-Langová.

Ve 13.30h byla rozehrána kategorie nejmladších žáků a zde Mikulov zaznamenal a zúročil rok a půl práce s naší mládeží.

Ve dvouhrách kluků a přeborníkem okresu v této kategorii se stal Beneš Lukáš (MSK Břeclav), druhé místo pro Mikulov, a to Kalous Jakub a dělené třetí místo také pro Mikulov Novotný Mikuláš a Kaňa Antonín (Orel Šitbořice).

Čtyřhry hochů vyhrálo duo z Mikulova, Kalous-Novotný před Staškem-Kaňou (STP Mikulov-Sokol Šitbořice).

Dále na pořadu dne byla dvouhra holek v kategorii nejmladších žákyň první místo a titul okresní přebornice se stala Stela Mikulincová (STP Mikulov), která ve finále porazila Hutákovou Pavlínu z Klobouk 3:0. Třetí místo pak získala dívka z Břeclavi Izáková Veronika.

Čtyřhru děvčat vyhrály holky Hutáková (Sokol Klobouky) – Tichá (MSK Břeclav), druhé místo pro Mikulov Mikulincová-Feixová.

Na prvním velkém turnaji se také poprvé ukázaly holky Machovy Adéla a Zuzana (6 let), Tereza (6 let) a Matěj Feixovi. Především překvapení jsme byli z Adélky Machové, která podala fantastický výkon a porazila dokonce tři holky, a to mnohem starší, nicméně zatím nestačila na silnější soupeřky.

Chtěl bych také pochválit rodiče dětí, kteří se turnaje zúčastnili, a odměnou jim byla radost z jejich ratolestí.

Okresní přebor dospělých se den poté uskutečnil v Lanžhotě, kde v dvouhrách mužů vyhrál a titul okresní přeborník získal Baláž Branislav (Sokol Lanžhot), 2. Brozák Radek (STP Mikulov), 3.–4. Himal Tomáš (TJ Jevišovka), Kalivoda Petr (Sokol Lanžhot). Čtyřhry 1. Baláž-Kalivoda (Sokol Lanžhot), 2. Konečný-Zajíc (TJ Jevišovka), 3.-4. Brozák-Gajan ml. (STP Mikulov), Kratochvíl-Sedláček (Klobouky-Kobylí).

Roman Mikulinec

stolnitenis