Minitenisté DS Tenis zlatí ve Znojmě

V neděli 21. ledna se uskutečnilo 1. kolo zimní tenisové minitour. Pořádajícím klubem úvodního kola bylo TK Znojmo. Dalšími účastníky jsou TK Moravský Krumlov a DS Tenis Mikulov. Podrobnější informace, soupisky, termíny a fotogalerii naleznete na www.minitenistour.webnode.cz.

Druhý ročník této tour v minitenise je určen pro 6členné týmy dětí narozených v roce 2011 a 2012. Hraje se dle pravidel minitenisu na dva vítězné sety do deseti bodů. Každý tým s každým odehraje dvanáct zápasů. Tedy šest dětí v pořadí soupisky proti stejně postavenému z druhého týmu (1.-1., 2.-2. atd ) a poté odvetné zápasy křížem ( 1.-2., 2.-1., 3.-4. atd.).

Tým DS Tenis Mikulov pod vedením trenéra Davida Schmida nastoupil v sestavě Nina Schmidová, Matouš Hála, Tomáš Rácz, Jindřich Vítek, Michal Jílek, Tomáš Dudík a náhradník Jaromír Holba. V prvním zápase jsme nastoupili proti TK Znojmo a po pěkných výkonech všech dětí jsme zvítězili 11:1 na zápasy! Velmi povedený zápas odehrála Nina Schmidová, která v krásném utkání dokázala porazit znojemskou jedničku Filipa Pokorného 10:2/10:6.

V druhém utkání proti Moravskému Krumlovu jsme výsledek zopakovali a vyhráli také poměrem 11:1 na zápasy. Jasná dvousetová vítězství přidali Nina, Matouš, Tomáš, Jindra i Míša.

V posledním zápase porazilo Znojmo těsně Mor. Krumlov 7:5 a obsadilo tak 2. místo.

Rád bych všem dětem poděkoval za pěkné výkony a snahu bojovat o každý míček a už se těšíme na 2. kolo tour, které pořádáme my v neděli 25. února v tenisové hale v Laa an der Thaya.

Gratulace patří také ml. žákům Alexi Fuisovi a Tomáši Brychtovi, kteří v sobotu 13. ledna obsadili 3. (Alex) a 4.místo (Tomáš) na turnaji ml. žáků v Nové Vsi.

David Schmid Tenis   

minitenis Znijmo DSTen