Havraní turnaj 2018 

 

I letos se zúčastnily oba mikulovské lakrosové týmy jediného halového turnaje v českém lakrose. Jako poslední čtyři roky i letos se odehrál ve Vyškově, kam se sjelo dvanáct týmů z celé republiky. Kvůli menším rozměrům hřiště se snížil počet lakrosáků pobíhajících a různě se motajících po hřišti na 4+1 a tím pádem se znatelně zrychlila hra. Což poznaly hlavně týmy bez hráčů na střídání.

Chlapecký tým OSTO6 vyhrál všechny své sobotní zápasy a postoupil do nedělního semifinále, ve kterém narazil na vítěze minulých tří ročníků Iktočante Holešov. Drželi jsme se jen první poločas, který jsme nakonec projeli o jeden gól. V zápase o třetí místo nás čekal tým Kangaroos, který si vybudoval v prvním poločase náskok o dva góly a ten pak držel po celý zbytek zápasu. Stejně jako minulý rok nás tedy čekala bramborová medaile. Nejlepším hráčem chlapeckého týmu v kanadském bodování se stal Vladimír Mihalík s 29 body.

Děvčata ze složeného týmu El Chunky se díky vyhranému zápasu nad Lanžhotem posunula v celkovém hodnocení na 11. místo. Nejlepší hráčkou dívčího týmu se stala s 12 body Veronika Valová.

L. Hrdlík

 

lakros