Mikulovský stolní tenis zažívá období úspěchů 

Ping pong v Mikulově prožívá období renesance a počáteční myšlenka na znovuoživení oddílu Stolní tenis Pálava Mikulov nese po dvou letech ovoce.

Hráči, napříč generacemi tak navazují na úspěchy, které Mikulovští měli v historii. „Jsme moc hrdí na to, že se nám to podařilo rozjet a stolní tenis zase v Mikulově žije a je o něj zájem zejména z řad dětí a mládeže,“ říká Jan Vráblík.

V současné době má oddíl šest soutěžních družstev a všechna za poslední rok zaznamenala úspěch. Například muži A se letos probojovali z okresního přeboru do krajské soutěže. Do vyšších soutěží postoupila i družstva B a C. „Je to fantastický úspěch pro celý oddíl,“ říká Roman Mikulinec.

ST01

Za A družstvo hraje: Radomír Brozák, Leoš Bařina, Zdenek Cupák, Lucie Dyrčíková, (Gajanová), Pavel Gajan ml., Jaroslav Josef

Za B družstvo: Jan Vráblík, Michal Galuszka, Radek Adámek, Pavel Gajan ml.

Za C družstvo: Pavel Gajan st., Jan Vráblík, Roman Mikulinec, Daniel Borovička, Adam Cvingráf

Ve družstvu D hrají děti, mj. Sandra Kalousová, Jakub Kalous, Mikuláš Černý, Ondřej Čížek, Mikuláš Novotný, Ludvík Mach. A pak jsou dvě družstva soutěže okresního přeboru 1. „dorost“, kde hrají děti proti dětem, a jako úspěch je třetí místo jednoho z mikulovských mužstev.

ST02

„Za dva roky jsme postoupili o dvě třídy a příští rok se bude v Mikulově hrát krajský přebor, který se tady nehrál dvacet let. A když na to dojde, tak to bude vůbec jedna nejvyšších soutěží, která se v Mikulově napříč sporty hraje,“ doplňuje k úspěchům Pavel Gajan st.

Ten se mj. věnuje také výchově mladé generace a společně s dalšími trenéry, kteří děti a mládež trénují ve svém volném čase, má velký podíl na tom, jak si mladé mikulovské naděje v soutěžích vedou. Tréninky probíhají třikrát týdně v pondělí, ve středu a v pátek od 18 hodin v malé tělocvičně na ZŠ Hraničářů a chodí na ně přibližně dvacet dětí od šesti let. 

U novodobého zrodu klubu stál Václav Gembický, který je i předsedou klubu. A jaký je recept na úspěch? „Jsme fajn kolektiv, výborný tým, při zápasech si fandíme a povzbuzujeme se navzájem,“ říká Jan Vráblík. Všichni, kteří se do obnovy mikulovského stolního tenisu s nadšením pustili, jsou také pyšní na úspěchy odchovanců dřívější éry, reprezentanty. Ať už je to Jiří Vráblík, který hraje superligu, Martin Pavlica hraje extraligu za Havířov a Hradec Králové a Lucie Gajanová hrála extraligu za Gumotex Břeclav.

Z dětí se nyní velmi daří Sandře a Jakubovi Kalousovým a Stele Mikulincové, kteří jezdí na krajské přebory mladších a starších žáků.

Novou sezonu STP Mikulov zahájí 20.–24. srpna, kdy bude probíhat soustředění pro děti s dvojfázovými tréninky. Od září pak bude probíhat i nábor.

Rozvoj mikulovského stolního tenisu může probíhat také díky podpoře sponzorů: město Mikulov, SELLNER – autodopravce, MF ENERGY, GARNER CATERING, Café Dolce Vita, Pavel Müller z Pavlova.
Jitka Sobotková, foto: archiv STP Mikulov