Cyklistický závod NOVA CUP v Mikulově

Cyklistický seriál horských kol Nova Cup 2018 míří do finále a v sobotu 6. 10. se pojede závod v Mikulově. Závod ZP 211 Mikulov odstartuje z mikulovského náměstí směrem k Valticím, kde jezdci po zpevněných cestách absolvují okruh kolem Pavího kopce, poté se vrátí podél rakouských hranic zpět do Mikulova. Zde Nova jízda bude mířit po pětadvaceti kilometrech do cíle k amfiteátru pod Turoldem a pro pětapadesátikilometrovou trasu Aria Pura začne pravý závod. Z Mikulova jezdci vystoupají podél vinic na strmý Růžový kopec směrem na Bavory a Pernou, odkud se podél Stolové hory vydají do Horních Věstonic. Obkrouží nejvyšší vrchol Mikulovské vrchoviny Děvín a z nejvzdálenějšího bodu v Pavlově se vydají podél Moravské vinné zpět do Mikulova.

Pořadatelé žádají obyvatele a návštěvníky Mikulova o zvýšenou opatrnost občanů v průběhu závodu. Zázemí závodu bude v amfiteátru, kde bude zvýšený pohyb cyklistů.

Start závodu proběhne ve 12.15 na Náměstí.

Cyklisté poté budou projíždět těmito ulicemi: Vídeňská, Komenského, 22. dubna, Brněnská, Gagarinova, Gorkého, Pod Hájkem.

Na své si během závodu přijdou i děti, které se mohou přihlásit na dětské závody zcela zdarma díky sponzoru Apache Bicycles.

Více podrobností o seriálu Nova Cup 2018 naleznete na www.novacup.cz.

Jitka Sobotková

NOVA CUP Mikulov