Nový tenisový areál je nezbytný pro rozvoj mikulovského tenisu

Jednou z nejdůležitějších priorit pro rozvoj sportu v Mikulově, a tenisu zvláště, je výstavba nového tenisového areálu Na Hradbách.

Ten by v budoucnu měl mít šest kurtů, z nichž dva by měly být připraveny pro zastřešení. „Chceme celý areál připravit pro rozrůstání klubu. Tenisté jsou velmi aktivní, což mne moc těší, a jejich přesun z centra města do sportovní lokality Na Hradbách je i z dalšího strategického rozvoje města velmi důležitý,“ řekl starosta Rostislav Koštial.

V letošním roce je v rozpočtu města vyčleněna na přípravu a zahájení projektu částka 5 milionů korun. S výstavbou by se mohlo začíst na podzim letošního roku.

„Chceme areál, který bude vyhovovat všem a především, aby měly kde trénovat děti. Současný areál v centru města, byť je výjimečný, není dostačují, aby nám poskytl další rozvoj klubu,“ řekl předseda TK Mikulov Pavel Vočka.

Nový areál Na Hradbách nabídne nové a větší možnosti pro trénování i hraní a především rozvoj mikulovské mládeže a dětí.

Téma výstavby tenisového areálu bylo jedním z bodů na valné hromadě klubu, která se konala 1. března. Tenisté volili také výbor TK Mikulov pro období 2019–2020. V čele klubu zůstává nadále předseda Pavel Vočka a místopředsedkyní byla opětovně zvolena Lenka Danielová.

Tenisový klub Mikulov bude letos na podzim slavit 35. výročí. V současné době má 110 členů, z toho skoro polovinu dětí. Nyní působí v centru města v areálu Na Doležalce, v budoucnu by se měl přesunout do nově vybudovaných prostor vedle sportovní haly Na Hradbách.

Jitka Sobotková

 tenis logo