Hrátky s dětmi

Jste na rodičovské dovolené a občas vám dochází nápady, co s děťátkem doma dělat? Chcete něco udělat pro zdraví svého dítěte a zároveň se setkat s dalšími rodiči? Anebo miminko teprve čekáte?

Pokud jste si alespoň jedenkrát odpověděli ano, tak právě pro vás jsou určeny následující řádky.

Na mikulovské sportovní hale Na Hradbách probíhají pro rodiče a jejich děti každý čtvrtek Hrátky s dětmi.

Už od loňského podzimu se zde schází skupinka rodičů s batolaty a miminky pod vedením zkušené lektorky Svatavy Zichové.

„Pracujeme na rozvoji pohybových schopností pomocí říkanek s ukazováním, cvičíme s nejrůznějšími pomůckami dle věku dítěte, zpíváme a hrajeme na rytmické nástroje, čas je i na volnou hru. Děti se často učí od sebe navzájem, navíc si zvykají na pobyt v kolektivu,“ vysvětluje Svatava Zichová.

Rodiče zase mohou sdílet své zkušenosti, ujistit se v péči o miminko, prohloubit svůj vztah k dítěti a získat inspiraci jak si s dítětem hrát doma. „Chodíme s naším miminkem na cvičení a jsem moc spokojená. Věřím, že budou i ostatní maminky a takto strávený čas s dětmi je velmi efektivní,“ svěřila se jedna z maminek Jana Dykastová.

 

Hrátky s dětmi vede zkušená fyzioterapeutka Mgr. et Bc. Svatava Zichová, u níž můžete na telefonním čísle 737 580 040 získat další informace.

V úterky od 10 hodin se v kurzu masáže miminek můžete dozvědět, jak uvolnit svému dítěti bolavé bříško nebo jak jemně promasírovat bolavé svaly, které miminko zapojuje při celodenním neustálém pohybu.

Ve středu od 16 hodin se otevírá cvičení s prvky jógy pro těhotné, po domluvě je možné uskutečnit i předporodní kurz.

Jitka Sobotková