Zprávy z TK Mikulov

Práce s mládeží 2019/2020

V roce 2020 chceme navázat na úspěchy z roku 2019 a nadále podporovat tenisovou mládež v Mikulově.

 Od zlomového roku 2017, který byl pro TK Mikulov převratový, jsme urazili kus cesty a již teď víme, že jdeme po správné cestě. Začalo to změnou vedení a příchodem tehdy jediného trenéra Jiřího Zichy, kterému rukama prošlo již několik talentů pravidelně hrajících na MČR (momentálně hrajících za velkokluby) a dvaceti dětmi a jednou soutěžní kategorií baby tenisu.

Po třech letech máme padesát dětí a tři trenéry, kteří denně pracují na progresy každého z mladých tenistů. V kategoriích tenisu již zastupujeme minitenis , babytenis, mladší žáci A, mladší žáci B, starší žáci. Navíc TKM byl první, kdo ve městě udělal tenisovou přípravku, která pod vedením Lenky Danielové, formou hry připravuje děti na první výměny a s tímto projektem sklízíme již první ovoce.

V roce 2016 byl mikulovský tenis hodnocen jihomoravským tenisovým svazem na 89. místě z devadesáti klubů a po čtyřech letech je naše mládež na 51. místě. To, že se během tak krátké doby posunuly děti o 38 klubů nahoru, není náhoda, ale mravenčí práce trenérů a vedení klubu.

V roce 2020 čekáme sebevědomě posun do horní poloviny, protože se naše kategorie rozšířili o B týmy, které jistě nasbírají cenné body do hodnocení Jihomoravským tenisovým svazem mládeže.

Také individuální výkony na turnajích se počítají a naši tenisté od loňského roku sbírají body na celostátních turnajích. Navíc aktivita klubu sahá i do škol, kde probíhají pravidelné nábory nových talentů.

Chcete-li sledovat, jak si vedeme, sledujte naše FB stránky. Navíc můžete své dítko zapsat na tenis pomocí Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Sportu zdar a mnoho úspěchů v roce našim tenistům na kurtech i v životě přeje TK Mikulov

tenis VELKA