Stolní tenis STP Mikulov

Končící sezona 2019/2020 bilance a hodnocení 

S přicházejícími letními měsíci nastává i letní přestávka, ve které si všichni trochu odpočineme a nabereme síly na nový herní a tréninkový rok. Nastává doba bilancování a hodnocení uplynulé a povedené sezony.

Naším prvotním cílem je mládež, a tak začnu od ní.

Největšího úspěchu dosáhl tým děvčat v mistrovské soutěži „Dorost“ – okresní přebor tř. 2, který obsadil po odehrání osmnácti utkání první místo a získal medaile, pohár, diplomy a právo účasti ve vyšší soutěži. Tým děvčat se skládal z devíti děvčat ve věku 10 až 15 let. Mezi hlavní opory týmu musím vyzvednout několik jmen, a to Natálii a Silvii Sýkorovy, Sandru Kalousovou, Stelu Mikulicovou, Adélu a Zuzanu Machovy. Holky se také pravidelně účastnily v soutěži Divize žen, kde především sbíraly zkušenosti a obsadily poslední místo. Účastnily se krajských turnajů, okresních turnajů, kde také sbíraly body a i ocenění, o kterých jsme Vás pravidelně informovali.

Kluci ve své soutěži „Dorost“ – okresní přebor tř. 1 skončili na čtvrtém, bramborovém místě. Opět bych především vyzdvihl opory týmu, a to Jakuba Kalouse, Matěje Mikulince, Mikuláše Novotného a Ibrahima Burdu. Kluci taktéž byli úspěšně zařazeni do týmu v mužské části soutěže, kde rovněž sbírali především zkušenosti, nicméně pokrok a zlepšení bylo velice patrné a byla spousta těžkých zápasů, které i vyhráli s protivníky mnohem silnějšími.

Ženy – „Divize žen“, tým složený z dospělých žen, se umístily na krásném druhém místě. Za ženy odehrály nejvíce zápasů kvarteto Damborská Iveta, Čížková Dagmar, Kopřivová Jana a Kalousová Sandra (16 let).

Mužská část soutěže a tým „A“ v krajské soutěži 1. skončil za bouřlivé a početné kulisy fanoušků na krásném druhém a postupovém místě do soutěže „Divize“. Tímto bych Vás všechny pozval na příští herní sezonu k nám do herny na atraktivní utkání, o kterých Vás budeme včas informovat, protože Mikulov bude hrát „Divizi“, a to už je síla, i to jen vyslovit. Zápasy tedy slibují vysokou úroveň a krásná napínavá utkání s nejlepšími fanoušky v kraji, kterým děkujeme za podporu.

Mezi hlavní opory týmu patří hráči: Zdeněk Cupák, Jan Mocek, Pavel Galatík a mikulovská rodačka, vítězka ženské extraligy Lucie Dyrčíková.

„Béčko“ – tým, který ovšem žádné béčka nejsou, Radomír Brozák, Leoš Bařina, Pavel Gajan ml., Roman Mikulinec, Jan Vráblík zcela ovládl soutěž okresní přebor tř. 1. a bez jediné porážky soutěž vyhrál, získal pohár a právo startu v krajské soutěži tř. 2., které samozřejmě využijeme. Radomír Brozák s úspěšností 94,6 % a jen čtyřmi prohrami obsadil 1. místo v hodnocení hráčů v soutěži a Roman Mikulinec získal putovní trofej „Železný muž“ za odehrání nejvíce utkání v okresních soutěžích, konkrétně 123 zápasů.

Tým „C“ – okresní přebor tř. 2.: Mikulinec Roman, Gajan Pavel st., Čížek Ondřej, Novotný Kamil obsadili pohodové 7.místo.

Tým „D“ – okresní přebor tř. 3.: Čížková Dagmar, Sobota Luděk, Damborská Iveta, Kalous Jakub obsadili nesestupující 11. místo.

Tým „E“ – okresní přebor tř. 4.: Mach Ludvík, Mikulinec Matěj, Kalous Jakub, Benko David, Novotný Mikuláš obsadili také nesestupující 12. místo.

Zcela jistě naše nejúspěšnější sezona, kterou Mikulov kdy zažil.

Gratulujeme.

Moc musíme poděkovat sponzorům a jejich darům, rodičům za trpělivost a v neposlední řadě našim příznivcům z řad hráčů a fanoušků. Moc si Vás Vážíme.

STP Mikulov – Roman Mikulinec

2

1