Boxerský juniorský vicemistr ČR

Mladý mikulovský boxer Vladimír Skalský se ve dnech 28. 2. – 1. 3. zúčastnil Mistrovství ČR Juniorů v Novém Strašecí pod záštitou svého klubu DTJ Prostějov. Ve své kategorii Welter (do 69 kg) měl proti sobě sedm dalších soupeřů, kterým svými výsledky a zkušenostmi dominoval Miloš Beránek z Brna.

Při losování dvojic do semifinále bylo jasné, že se s favoritem kategorie může setkat až ve finále a po prvním vyřazovacím zápase s reprezentantem klubu SK Boxing Club Praha Romanem Pavlíčkem slavil vítězství 4:1. Pokud jste stejní laikové jako já, tak tady stručné vysvětlení, jak se hodnotí zápasy na MČR – je přítomno pět rozhodčích, z nichž každý rozhoduje, zdali udělí dotyčnému boxerovi výhru nebo prohru. V tomto případě tedy Vladimír získal čtyři výhry a tím se probojoval do čtvrtfinále, kde se mu postavil Pavel Grundza z klubu Rival Opava.

I tam předvedl svoji perfektní formu a znovu soupeře porazil 4:1 a tím se mu otevřela brána do finále, kde na něj čekal Miloš Beránek. Na zkušenějšího soupeře bohužel nestačil a zápas skončil v 2. kole výsledkem RSC (tzn. naprostá převaha, rozhodčí předčasně ukončil zápas). Prohra měla pro Vladimíra hořkosladkou příchuť, neboť mu přinesla stříbrnou medaili z Mistrovství ČR Juniorů 2020.

Pro mladého boxera je to výborný výsledek. Vladimíre, příští rok zlato!

David Skalský

box