Tenisové léto v TK Mikulov

PŘEBORNICKÉ SOUTĚŽE DRUŽSTEV

Kvůli pandemii se letos mládežnické soutěže družstev hráli pouze na tři kola vyřazovacím způsobem. 

  • Mladší žactvo dvakrát prohrálo a výhra s TK Tilia Brno stačila pouze na 7. místo.
  • Starší žactvo uhrálo krásné 5. místo výhrou nad brněnským klubem TK Šlapanice.
  • Babytenisté hráli klasicky sedm zápasů, kdy uhráli čtyři vítězství a tři prohry. Stejné skóre měly další 3 týmy tabulky, takže rozhodovaly sety. Výsledky byly tak těsné, že kdybychom měli o dva sety víc, tak jsme byli na bedně. Takhle jsme se museli spokojit s i tak pěkným 5. místem.
  • Stejně těsné to bylo i v minitenise. Tady se bohužel projevila smůla. Lídr týmů Tobiáš Tručka si zlomil zápěstí den před klíčovým zápasem, a tak nemohl nastoupit do bojů a minitenisté přišli o cenné body, které by je posunuli do vrchní části tabulky. Nakonec to stačilo na 7. místo.

Všem děkujeme za podporu v soutěži družstev, hráčům za jejich skvělé výkony, rodičům za ochotu vozit děti na zápasy a sdílet dramatické okamžiky těsných zápasů a také trenérům za pevné nervy a trenérské umění. Už se těšíme na příští rok, kdy se kádr TK Mikulov rozroste o kategorii dorostu.

tenis03

TK MIKULOV POŘÁDAL TŘI CELOREPUBLIKOVÉ TURNAJE

Na mikulovských kurtech „Na Doležalce“ proběhly v červenci tři celorepublikové turnaje pod hlavičkou Českého tenisového svazu.

Hrály se ve třech kategoriích: minitenis, babytenis a mladší žáci. Konkurence zde byla vysoká. Minitenisový turnaj dopadl vítězně pro tyto hráče: 1. místo: Ch. Musilová (SK Tišnov), 2. místo: L. Uher (TK Agrofert Prostějov), 3. místo: F. Rožek (TK Znojmo). Z TK Mikulov si nejlépe vedl Adam Lorenc, který i přes vysokou konkurenci turnaje skončil na báječném 10. místě.

Babytenisový turnaj, který se hrál následující den, ovládl T. Dorazil (TJ Slovan Moravská Třebová), který ve finále porazil tenistku S. Ksenia (1. ČLTK Praha). Na třetím místě byl J. Hromádka (TK Žďár nad Sázavou). Naši borci jim šlapali na paty, nejblíže byl Alex Horváth na 6. místě, David Hrnčiřík 7. místo, Sebastian Tručka 8. místo a Terka Valíčková obsadila 12. místo.

Turnaj mladších žáků byl nejnáročnější. Hrál se tři dny a navíc musel být o jeden den odložen kvůli nepříznivému počasí. Bojovalo se každý den od rána až do večera. Vítězem turnaje se stal F. Žák (ŽLTC Brno), 2. místo: P. Lukš (HTK Třebíč), 3. místo T. Vondráček (TC Brno) a R. Valouch (Jiskra Otrokovice). Z našich tenistů přes 1. kolo postoupil pouze Adam Bucňák, následně pak bohužel prohrál s budoucím vítězem turnaje. Pořadí čtyřhry: 1. místo Žák/Šindelka (oba ŽLTC), 2. místo T. Vondráček/R. Vondráček (Oba TC Brno), 3. místo Šilinek/Lukš (ŽLTC/Třebíč) a Chaloupka/Valouch (LTC Hodonín/Otrokovice).

Díky rozrůstající se základně tenisové školy se TK Mikulov rozhodlo letos zorganizovat dva dětské tenisové kempy.

tenis02

tenis01

TENISOVÝ KEMP

V prvním srpnovém týdnu se tedy uskutečnil tenisový kemp pro děti ve věku od 8 do 14 let. Kempu se zúčastnilo dvacet šest dětí rozdělených do tří kategorií – babytenis, mladší žáci a starší žáci. Novinkou letošního kempu byl vlastní nahrávací stroj, který tenisový klub zakoupil s cílem zlepšení tenisové techniky. 

Pro děti byl opět připraven bohatý program plný herních aktivit. Začínali jsme každodenní rozcvičkou, následovala tenisová výuka a aktivity mimo kurty. Tenisová výuka probíhala pod vedením kvalifikovaných trenérů Aleše Bedřicha, Dity Medkové a Adama Douška. Dopolední kondiční tréninky pod vedením profesionálního kondičního trenéra Petra Dohnala byly zaměřené na fyzickou přípravu a koordinaci. Odpolední cvičení jógy s lektorkou Janou Richterovou naopak pomohlo regeneraci svalů a děti se rovněž naučily relaxační techniky. O animační program kempu se staraly Lenka Danielová, Eliška Doušková a Terezka Ilčíková.

Všem jmenovaným děkujeme za obětavou práci a profesionální přístup. Děkujeme také rodičům dětí, kteří nás zásobovali ovocem, zmrzlinou či jinými pochutinami.

O zábavné odpoledne se tentokrát dětem postaral Petr Dohnal se svým sportovně naučným programem „Vlkodlak“.

Letní tenisový kemp jsme jako vždy zakončili turnajem s těmito výsledky:

Babytenis: 1. místo Jiří Šilinek, 2. místo Alex Horváth , 3. místo David Hrnčiřík

Mladší žáci 1: 1. místo Ema Floriánová, 2. místo Mikuláš Daniel, 3. místo David Ilčík

Mladší žáci 2: 1. místo Richard Křižan, 2. místo Patrik Šnajdr, 3. místo Nela Jendrášková

Starší žáci: 1. místo Robin Jeřábek, 2. místo Ivo Burian, 3. místo Jan Růžička

Starší žákyně: 1. místo Flóra Sukupová, 2. místo Nikola Křižanová

Vítězům ještě jednou moc gratulujeme! Děti si odnesly poháry, medaile, pamětní listy a spoustu drobných dárků.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim hlavním sponzorům: město Mikulov, Vinařství Volařík, Vinařství Šilinek, Haně Ilčíkové – FOTO, Vít Kadrnka – Spectacular a rovněž všichni další, kteří náš klub a tedy naše děti a mládež podporují.

tenisovy kemp

TENISOVÝ MINIKEMP

V termínu 13.–16. srpna se uskutečnil tenisový minikemp pro děti ve věku od 4 do 7 let. Na kemp nastoupilo 26 dětí, pro které byl připraven program plný tenisu a her. Bohužel kvůli silnému přívalovému dešti, který zaplavil celý tenisový areál „Na Doležalce“, jsme byli nuceni kemp v polovině přerušit. V současné době probíhá rekonstrukce kurtů a pevně věříme, že minikemp dokončíme již v prvním zářijovém týdnu.

Dětem za Tenisový klub Mikulov přejeme úspěch na kurtech i mimo kurty.

 Tým TK MIKULOV

tenis mini