Zahájení sezóny 2020/21 ve stolním tenise

Léto pomalu končí a podzim klepe na dveře a s ním nám přichází herní sezóna 2020/2021, na kterou se všichni a obzvlášť děti velice těšíme.

Pro letošní sezonu je složení dvou družstev v soutěži „Divize“. Jedno v sestavě dospělých žen a pokročilých děvčat, jedno ve složení mužů.

Po postupu z prvního místa v okresní soutěži 1. třídy postoupilo do vyšší třídy krajské soutěže 2. třídy.

Ostatní družstva zůstávají ve stejných okresních třídách, tedy okresní soutěže 2., 3. a 4. třídy. Dvě družstva v soutěži dětí složené jedno z děvčat a jedno z chlapců. Celkem tedy klub STP Mikulov bude naše město reprezentovat jak na okrese, tak v kraji v celkovém počtu osmi družstev a tím se náš klub zařadil mezi velkokluby kraje.

Sezónu jsme zahájili tréninkovým třídenním soustředěním dětí v posledním srpnovém týdnu a poté plynule navazujeme na naše obvyklé tréninkové dny.

Trénink dětí je nově veden hlavní trenérkou Lucii Dyrčíkovou (Gajanovou) a dalšími trenéry s důrazem na správné naučení jednotlivých úderů, herní kombinace, nácvik podání a příjmu a fyzickou přípravu. Nejlepší děti se účastní turnajů ve svých věkových kategoriích.

V letošní sezoně se s vybranými dětmi opět zúčastníme turnajů okresních, krajských, a pokud bude úspěch a nominace, tak republikového turnaje. O úspěších v soutěži a turnajích Vás budeme pravidelně informovat.

Tréninky probíhají na osmi stolech i s pomocí tréninkového robota. Spolupracujeme s klubem v Březí, kde jsme propojili vzájemné zkušenosti a vytvořili kamarádskou tréninkovou pohodu a radost ze hry pro všechny. 

Stolní tenis je obtížný sport; nejen na fyzičku, kde k odehrání úderů používáte celé tělo: od břišního svalstva přes záda až po nohy, které jsou základem každého úderu, ale také na psychiku, protože ne každý má na to, aby se postavil soupeři tváří v tvář a bojoval proti sobě.

Dále probíhá nábor nových hráčů jak z řad dětí, tak z řad dospělých. Tréninky probíhají ve dnech pondělí a středa od 16.00 v tělocvičně ZŠ Hraničářů, kde je možnost domluvit se přímo osobně nebo na telefonním čísle 607 694 200.

Máte-li chuť vstoupit do světa malého bílého míčku, rychlosti a neuvěřitelných zážitků, jen směle vykročte. Jste srdečně zváni a vítáni!

Roman Mikulinec

stolnitenis