ADVENTNÍ MIKULOV

Letošní prosinec je tradičně nabitý programem!

Vše začalo 1. prosince při slavnostním rozsvícení vánočního stromečku…..

  • Ve čtvrtek 5. prosince rozdá svou nadílku Mikuláš a nyní se už připravují žáci ZUŠ na vánoční koncert, který proběhne v úterý 10. prosince od 17.00 hodin v koncertním sále ZUŠ. 
  • Ve čtvrtek 12. prosince se koná od 19.00 hodin vánoční slam poetry exhibice v Národním domě, vstupné na místě je za 50 korun a všichni jste srdečně zváni. 
  • V pátek 13. prosince je pro děti v městském kině od 17.00 hodin připravena vánoční pohádka s písničkami pod názvem „Vánoce přicházejí“ a vstup je zdarma.
  • V sobotu 14. prosince proběhne již tradiční akce Vánoce pod radnicí, kdy se na Náměstí bude linout vůně svářeného vína, punče, gastronomických pochoutek, a to díky tradičnímu vánočnímu jarmarku. Po celý den budou na pódiu probíhat hudební a taneční vystoupení, vše zahájí v 11.00 hodin cimbálová muzika Veroniky Svačinové, od 13.30 hodin následuje taneční a hudební vystoupení z mateřské školky Habánská, od 13.45 hodin se představí děti z mateřské školky Sluníčko s doprovodem kapely fKomplex. Od 15.00 hodin vystoupí zpěvák, semifinalista jednoho z ročníků Česko hledá Superstar, Tomáš Löbl. Souběžně s vánočním jarmarkem, hudebními a tanečními vystoupeními, se bude konat také od 11. do 16. hodiny v Národním domě třetí ročník tzv. „Blešáku“, což je komunitní tržík, na kterém získáte možnost zakoupit neotřelé dárky a dát tak nový život starým věcem. Večer proběhne vánoční koncert v podání zpěváka Petra Bendeho s kapelou a místním sborem Gaudium, koncert se uskuteční v městském kině od 19. hodiny večerní, poslední volné vstupenky za 499 Kč jsou k zakoupení v TIC Mikulov a na webu ticketstream.cz. 
  • Turistické informační centrum si na víkend 14.–15. prosince také připravilo pro zájemce procházky historií, zahájení je v sobotu i neděli v 10.30 hodin, vstupné zakoupíte za 190 Kč v TIC Mikulov, vstupné nehradí děti do 15 let. Od Svaté chýše loretánské k hrobnímu kostelu Dietrichsteinů, to jsou komentované prohlídky v Dietrichsteinské hrobce během víkendu 14.–15. prosince, proběhnou vždy v 10.00, 13.00 a 15.00 hodin, cena vstupného činí 100 Kč plné, 50 Kč snížené, 250 Kč rodinné. Vstupenky taktéž zakoupíte v TIC Mikulov. 

Přijďte si užít bohatý kulturní program a odpočiňte si před vypuknutím vánočního šílenství v obchodních centrech. 

Dominik Ryšánek

titulka strom