Uzavírka mostu přes jezera

Uzavírka silnice I. třídy č. 52 na mostu ev. č. 52-059 u Pasohlávek a s tím související objízdné trasy.

Samotná uzavírka by měla začít s největší pravděpodobností od 11. 3. 2020. V této souvislosti začne být odkláněna doprava ve směru Brno–Mikulov a opačně na objízdné trasy. Objížďky jsou naplánovány v tomto rozsahu:

Objízdná trasa z Brna do Mikulova je stanovena za obcí Nová Ves, kde se ze silnice I. třídy č. 52 odbočí vpravo na silnici II. třídy č. 396 a následně hned vlevo na silnici III. třídy č. 39613, po které se pokračuje až do Drnholce. Následně se v Drnholci (křižovatka ulic Tovární a Svobody – pozor, zde bude změna hlavní silnice, která bude kopírovat objízdnou trasu) odbočí vlevo na silnici II. třídy č. 141, po které se vede objízdná trasa kolem Novosedel přes Dobré Pole a Březí až do Mikulova.

V opačném směru z Mikulova do Brna je objízdná trasa vedena po silnici I. třídy č. 52 na křižovatku Dolní Dunajovice a Perná, kde se odbočí vlevo na silnici III. třídy č. 4147, po které se jede přes Dolní Dunajovice až do Brodu nad Dyjí, kde se odbočí vpravo na silnici III. třídy č. 39615, po které se jede až na křižovatku se silnicí III. třídy č. 39614 (Pasohlávky a Drnholec a Nová Ves), kde se odbočí vlevo a jede se až po křižovatku se silnicí III. třídy č. 39613 (Drnholec a Nová Ves – pozor, tento úsek bude pouze jednosměrný), na které se odbočí vpravo a jede se ve směru na obec Nová Ves, kde se na křižovatce se silnicí II. třídy č. 396 pokračuje vpravo a následně se opět napojí na silnici I. třídy č. 52 a pokračuje do Brna.

Hynek Opluštil

Městský úřad Mikulov,

odbor stavební a životního prostředí