Otevřená radnice #15

Vážení občané, přinášíme souhrn z uplynulého kalendářního týdne v rámci Otevřené radnice:

- na základě společné iniciativy města Mikulov a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, se v úterý 11.4. uskutečnila schůzka se zástupkyní nadace Partnerství – projektu Živá půda, paní Monikou Hradilovou, na které byly projednávány možnosti změny zemědělského hospodaření na pozemcích ve vlastnictví města za účelem zlepšení stavu krajiny,
- celkem 43 ukrajinských občanů pravidelně navštěvovalo kury češtiny pro cizince v naší Městské knihovně Mikulov. Minulý týden obdrželo diplom o úspěšném složení závěrečné zkoušky 23 z nich. Gratulujeme úspěšným studentům a děkujeme našim knihomilkám za jejich profesionální vedení hodin,
- naše město získalo 2. místo v kategorii nejlepších webových stránek obce s rozšířenou působností v soutěži Zlatý erb 2023, ocenění v Brně převzala starostka města Jitka Sobotková společně s Kateřinou Korandovou, projektovou manažerkou webu, a webmasterem Miloslavem Novotným,
- vedení města se sešlo s organizátory seriálu závodu horských kol Prima Cup, který se bude konat na podzim v Mikulově a bývá tradičním vyvrcholením sportovní sezony,
- ZUŠ Mikulov uspořádala společný koncert se studenty našeho partnerského města Galanta, děkujeme za tuto krásnou akci

Krásný den přeje

Jitka Sobotková, Ivo Hrdlička a Petra Korlaar za koalici ANO, Mikulovští, STAN a Pirátská strana