Koncert v galerii Efram - TARA FUKI

V sobotu 31. října se v galerii Efram uskuteční koncert úžasného dua zpívajících violoncellistek TARA FUKI.

Koncert začíná v 18 hodin a vstupné je 100 korun.

Hudba z pavoučích vláken země snů tiše rozplétá melancholický eros krajiny... v něm odkrývá hlasy, které konejší...

Hudba dua Tara Fuki je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past.

Od svého vzniku slaví Tara Fuki (Andrea Konstankiewicz-Nazir, Dorota Barová) koncertní úspěchy po celé Evropě (ČR, Slovensko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Švédsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie, Rumunsko, Holandsko, Anglie...) a střední Americe. V letech 2005—2007 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením Kapka ve Francii. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba-world music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville.

Na své poslední desce Winna se duo opět vrací ke svým kořenům: k čistým a křehkým písničkám, bez hostů, bez elektroniky... jen dvě cella, dva krásné hlasy a dvě svébytné dámy.

js

TaraFukiPlakatorez text