Šachisté z Mikulova jsou v čele tabulky

Ve druhém kole okresního přeboru družstev náš tým Galerie Závodný Mikulov zavítal do Brumovic. Byli jsme vysokými favority, domácí v loňském ročníku skončili na posledním místě, ale výhru 5:0 jsme přece jen nečekali. Napomohl tomu i fakt, že domácí – Sokol Brumovice – nastoupili pouze ve čtyřech lidech, takže jedna výhra byla kontumační. Naše družstvo hrálo v sestavě Petr Kučera, Jiří Dostál, Petr Růžička, Eduard Závodný a ing. Štěpán Červeňák.

Podle papírových předpokladů by o celkové prvenství v soutěži měli bojovat, kromě nás, šachisté z Lanžhota a z Velkých Pavlovic, kteří loni skončili na druhém a třetím místě. První byly Hustopeče, které postoupily do kraje. No a los určil, že právě tyto dva celky nastoupily proti sobě už nyní ve druhém kole. Lanžhot vyhrál 3:2 a spolu s námi jsou jediní beze ztráty bodu, my však máme lepší skóre.

Jiří Dostál