Den dětí nabídne program plný zážitků

Kde oslavit se svými ratolestmi Mezinárodní den dětí? Třeba na amfiteátru v Mikulově. Neděle 29. května tam bude od 14 hodin patřit jen jim. Zábavné odpoledne, které organizačně zajistila Mikulovská rozvojová, láká na upoutaný balón, koně, vrtulník, ukázky práce policistů, hasičů, záchranářů, cvičeného psa, atrakce, soutěžní disciplíny, hry i mlsání.

Kvůli dětem spojili své síly mikulovští hasiči, městští strážníci, státní a dálniční policie, sanitní, vodní i letecká záchranná služba a celní správa. Celkem se tak zapojí třicet záchranářů z veškerých složek, které v republice působí, kromě horské služby.

Dům dětí a mládeže v Mikulově připraví pro malé návštěvníky zase osm soutěžních stanovišť a nízké lanové aktivity obstará občanské sdružení 7 DNÍ. V areálu se objeví taky upoutaný létající balón, paintballová střelnice, nafukovací skluzavka, bazének naplněný plastovými míčky a záplava zdravotně nezávadné pěny na dovádění. Vstup na akcie volný. V areálu amfiteátru bude zároveň vrcholit Mistrovství České republiky v dřevorubeckých sportech, které nabídne unikátní podívanou i pro dospělý doprovod dětí.
DS