Tábor Podmitrov: Edwarda osvobodili Angličané

Na základě povolávacího rozkazu šéfkonstábla Andrew O’Zoba se v neděli 31. července dostavilo pětapadesát rekrutů nejen z Mikulova k odvodu do policejního výcvikového střediska. Deset velitelů včetně posádkového „psychiatra“ George Ilgnera a policejní prezidentky Giny Falk je potom bezpečně dopravilo na Podmitrov a postaralo se o řádné proškolení. Cílem celotáborové hry na třináctidenním pobytu totiž bylo osvobodit uneseného následníka britského trůnu a zneškodnit nebezpečné členy gangu.

LT_Podmitrov-tborek 

Vítězem letošní hry a osvoboditelem prince Edwarda se stala jednotka policistů z Anglie (Metropolitan Police), čili první oddíl pod vedením Katky Valentové, Terky Salajkové a Martina Míčka. Šéfa únosců a druhé místo ve hře získali policisté z Walesu (Heddlu) alias třetí oddíl Ondry Zobače, Lucky Procháskové a Šárky Šubové. A nakonec bandu únosců pochytala a do vězení přivedla policejní parta Skotska (Scotland Yard), oddíl číslo dva, s vedoucími Stanem Lingem, Davou Březinou a s pomocí Áji Gattingerové.

 LT_Podmitrov_-auto_ze_tictch_let

LT_Podmitrov_-_vaen_na_ohni

Před touto dramatickou závěrečnou etapou ale museli policisté projít důkladným výcvikem v policejní škole i v terénu. Kadeti se učili morseovku, šifry, uzly, zacházet s buzolou i GPS navigací, orientovat se podle map v terénu a nacvičovali na figuríně základy první pomoci. Kromě toho zkoušeli odebírat otisky prstů, poznávat stopy zvířat a vytvářet podobiznu pachatele – sádrový otisk obličeje. Na celodenní výlet vyrazily skupiny do Šiklova mlýna, na strašidelný Draxmoore a nejstarší lovili v okolí „kešky“. Nechyběly ani azimutové závody a bojovky, při kterých policisté prohledávali místo činu, chytali členy gangu, vyslýchali je a jednou téměř dopadli Velkého šéfa. Stačilo pár metrů… Ale on ujel ve speciálním bouráku ze třicátých let!

 LT_Podmitrov_-_sdrov_masky

LT_Podmitrov_-_prvn_pomoc

Snad každý den byl narušený bláznivým počasím, kvůli kterému vedoucí stále upravovali program. Deštivá odpoledne jsme trávili u deskových a karetních her, každé slunné chvilky pak kluci využívali k hraní fotbalu. Nebýt přeháněk, byl by tento tábor nejpohodovější, jaký jsme kdy zažili! I děti byly moc hodné a šikovné, neřešili jsme zlobení ani úrazy. Skvělá byla rovněž podpora od rodičů, kteří věnovali na tábor sladkosti a drobné odměny, posílali spoustu dopisů i balíčků a nechávali milé vzkazy na on-line blogu www.tabor_mikulov.bloguje.cz .

 

Se všemi „podmitrovskými“ dětmi a jejich rodiči se rádi setkáme i na dalších akcích občanského sdružení 7 DNÍ během celého roku. Termíny najdete na www.7dni-mikulov.cz . A samozřejmě se všichni mohou těšit na příští léto – podrobnosti k táborům budou zveřejněny od 1. 2. 2012.

 

Jiřka Falková