Evropská noc pro netopýry

Milí příznivci přírody, chtěla bych vám znovu připomenout naše blížící se akce a upozornit na nové. Jak jste již možná četli, tak tento pátek, 2. září, znovu chytáme s vámi i pro vás noční „létající myši“, což v překladu znamená, že pořádáme od 20 hodin v PR Turold na okraji Mikulova Evropskou noc pro netopýry.

I letos se jako spoluorganizátoři představí členové občanského sdružení 7 DNÍ, kteří připraví soutěžní rozptýlení pro nejmenší, než se nám podaří odchytit první netopýry. Ovšem to není všechno! My jsme navíc pro letošek pozvali na tento večer Divadlo Líšeň z Brna (v minulosti jste mohli vidět jejich představení na oslavách Dne Země) s úžasnou pohádkou Andělé z lesa. Představení začne někdy po půl deváté, podle toho, jak se nám v ten den setmí. Jako lektor bude působit znovu a opakovaně pan Dr. Chytil, no a to vše by nešlo bez elektrického proudu, který dodají naši milí jeskyňáři.

Co dál? Správa Chráněné krajinné oblasti i naše centrum vás zveme na sklizeň slunečnic. Tyto slunečnice jsou k mání pro krmení drobných pěvců v zimním období. Pokud máte zájem připravit si zásoby pro ptáčky, přijďte v sobotu, 3. září ve 14 hodin k poslední zastávce autobusů na Dukelské ulici, na okraji města směrem na Klentnici. Odsud se společně vybereme k místu, kde si budete moci slunečnice nastříhat. Prosím nezapomeňte si s sebou vzít zahradnické nůžky. Na další akce, které chystáme v nejbližším období, vás včas upozorníme, zde jenom jejich výčet – 17. 9. Landart, 24. 9. Rukodělný kurz, 1. 10. Ptačí festival, 8. 10. Plánovací víkend k výsadbě ve městě Mikulov svépomocí.

Eva Řezáčová, CEV Pálava