Jižní Morava čte – Nekonečný svět fantazie

Moravská zemská knihovna a spoluúčasti Jihomoravského kraje vyhlásila téma osmého ročníku projektu Jižní Morava čte – „Nekonečný svět fantazie“.

Položením osmičky naležato dostanete nekonečno, neomezeno, vše je dovoleno. V nekonečném světě fantazie nejsme omezení hranicemi, které si stavíme uvnitř nás nebo zvenku. Ve fantazijním světě můžeme navazovat neuvěřitelná přátelství, podívat se do míst, která jsou zapovězená nebo nedostupná, stát se tím, kým chceme být.

Na zahradách před domem nám mohou růst jahody velikosti melounů, na loukách se můžeme projíždět na lučním koníkovi, můžeme si zaletět do neuvěřitelných výšin, proměnit se v bájné stvoření nebo prozkoumat nekonečné hlubiny. Děti mají nekonečno možností ke zpracování svého fantazijního světa.

 V letošním roce se bude soutěžit v těchto kategoriích: 1. próza (1.-5.tř.), 2. próza (6.-9.tř.), 3. poezie (1.-5.tř), 4. poezie (6.-9.tř), 5. výtvarná (MŠ a 1. tř., skupiny max. 5 dětí.

Práce odevzdávejte do 22. 12. 2023 do Městské knihovny Mikulov. Každá práce musí být označená názvem, autorem a přihláškou s GDPR souhlasem zákonného zástupce.

více: www.jiznimoravacte.cz a www.mikulov.knihovna.cz

V rámci projektu pro vás připravíme program, besedu, setkání, workshop dle vašich přání. Sledujte náš FB nebo webové stránky, tam se dozvíte víc.

Budeme se těšit na fantastické fantazijní díla.

Za Městskou knihovnu Mikulov

Ilona Salajková

jmc spadavka plakat pro knihovny