Pozvánka na výstavu vín mikulovské vinařské podoblasti

Výstavní výbor místního vinařského spolku Moravín Mikulov připravuje výstavu vína mikulovské vinařské podoblasti, která se uskuteční 9. března 2019 v reprezentačních prostorách zámeckého sálu v Mikulově.

Téměř po celý únor budou všichni členové výboru pracovat na sběru vzorků vín. Rozvoz lahví bude probíhat od 3. do 18. 2., svoz pak od 18. 2. Uzávěrka příjmu vzorků je 22. 2. v 18.00 hodin. Od 20. 2. do 22. 2. bude možné předání vín v prostorách Štukového sálu vedle Dietrichstejnské hrobky, a to od 15.30 do 18.00 hodin.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni výrobci vína bez ohledu na množství jejich produkce vína. Přihlášená vína budou soutěžit o šampiona výstavy, nejlépe hodnocené bílé a červené víno. Bude také stanovena nejlepší kolekce vín od jednoho vinaře. Podmínkou pro udělení této ceny je nejvyšší součet bodů čtyř druhů vín.

Až do pátku 1. března je možno zakoupit vstupenky na výstavu v předprodeji v mikulovském Turistickém informačním centru za zvýhodněnou cenu 300 Kč. Vstupné zahrnuje volnou degustaci všech vystavovaných vín, skleničku a katalog.

Vojtěch Pazderka, předseda Moravínu Mikulov

zámek 01