SALIMA 2016

V pátek 20. února se naše škola zúčastnila Mezinárodního potravinářského veletrhu Salima na brněnském výstavišti. Žákyně třetího ročníku oboru Cukrář reprezentovaly naši školu výrobou dvou dortů libovolného tvaru do hmotnosti pěti kilo. Úkolem bylo zhotovit slavnostní dorty v časovém rozmezí tří hodin. Tyto dorty vyráběly tři žákyně na připraveném pódiu.

První dort jsme zvolili čokoládový, plněný pařížskou šlehačkou a dozdobený čokoládovými trojúhelníčky a mašlí z bílé čokolády. Druhý dort byl světlý. Korpus byl naplněn šlehačkou s malinovou směsí, obalen v bílé cukrářské hmotě a dozdoben růžovými karamelovými srdíčky. Kromě výroby dortů předváděla děvčata ze třídy 3.CU také zdobení perníčků a modelování z cukrářské hmoty. Žákyním se práce dařila a výsledek byl výborný. Jejich cukrářské dovednosti obdivovala spousta návštěvníků letošní brněnské Salimy.

Ivana Gattingerova

salima.jpg

 

CIMG3835

 

CIMG3837

CIMG3839