Zajímavé slovo Prezentiáda  

Ve dnech 4. a 9. dubna se uskutečnilo na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně krajské kolo Prezentiády. Jedná se o soutěž v prezentačních a komunikativních dovednostech na jedno ze dvou zadaných témat. V kategorii středoškoláků se za naši školu zúčastnily dva týmy. Kateřina Illešová spolu s Miroslavem Valeriánem ze třídy 4. A, kteří obsadili krásné 4. místo, druhý tým byl ve složení Bronislav Hejl z 2. A a Karel Kryšpín Kratochvíl ze 3. A. V kategorii mladších žáků naše škola měla největší zastoupení, a to čtyři týmy. Nejlepšího výsledku dosáhla děvčata ze sekundy – Karin Konešová a Kateřina Bařinová, která se probojovala na 3. místo. Dalšího úspěchu dosáhli Tadeáš Čech s Martinem Kolaciou z tercie, Jana Vajsarová, Sandra Kalousová a Karolína Černá ze sekundy a Jiří Souchop spolu s Mikulášem Svobodou z tercie. Týmům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kamila Dědáková

prezentarrium