EDISON v Mikulově 

V týdnu od 23 9. 2019 se naše škola zapojila do mezinárodního projektu Edison pořádaného organizací AIESEC (www.aiesec.cz). Tento projekt, jehož název mnohé napovídá (Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network), spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, seznamuje je se zvyky, tradicemi a kulturou jiných zemí a učí je nebát se odlišného. Šest vysokoškolských studentů z Maroka, Jordánska, Rumunska, Gruzie, Ruska a Turecka si pro naše žáky připravilo celkem 120 vyučovacích hodin, ve kterých prezentovali své země a diskutovali na různá témata. Stážisti byli ubytováni v hostitelských rodinách našich žáků a trávili s nimi i veškerý volný čas. Ve zpětných vazbách k projektu žáci nejvíce oceňují prolomení jazykových bariér, motivaci pro zlepšení v angličtině, získání nových poznatků o zemích, do kterých nejezdíme tak často, a navázání nových přátelství.

Děkujeme zejména žákům Kateřině Sojkové, Tereze Sojkové, Kláře Bezděkové, Radimu Bunďálkovi, Radovanu Foltýnovi, Jakubu Šebestovi a jejich rodinám za poskytnutí ubytování a celotýdenní péči o naše stážisty.

GSS Mikulov

skola ED 4