Krmítka pro ptáčky

Naše školka na Habánské dostala 4 krásná krmítka pro ptáčky. Děti z každé třídy si ho vyzdobily podle svých představ, a tak některá hýří barvičkami až až, ale dětem a hlavně ptáčkům se moc a moc líbí. Krmítka jsme s dětmi pověsili a ptáčci si je očividně a hlavně okamžitě oblíbili. Ve třídách vznikly pozorovatelny a děti se z nich nemohou odtrhnout! A že je co pozorovat! Sýkorky, brhlíci, spousta vrabců, budníčků i dlasků se nestačí mihotat a dobroty z krmítek si doslova vybírají! Přelétají z jednoho do druhého, třetího, čtvrtého, mají tam u nás za školkou úplnou ptáčkovanou hostinu! Děti je pořádně zásobují slunečnicí, loupanými oříšky, lněným semínkem i ovocem, a tak i o přídavky nemá létající drobotina nouzi. Prima je, že jsme našli ve sněhu pod krmítky i plno krásných stop, které jsme si odlévali ze sádry. Sníh nám hnedle prozradil, že ptáčky tu s námi pozoruje také kočka! Ještě že jsou krmítka pověšena a ptáčci si papkají v bezpečí. Za tuto nádheru vděčíme moc šikovnému tatínkovi od Martínka ze Žluťásků. „Moc vám, tatínku, děkujeme – kluci, holky a všichni dospěláci z naší školky...“

Děti a kolektiv MŠ "Zelený ráj"

IMG 20210114 092022