Zábavné i poučné dopoledne s BESIPem

Mikulov se opět po roce stal hostitelem oblastního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ pořádaného ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a krajským koordinátorem BESIP Jihomoravského kraje. Soutěže se účastnily děti základních škol z regionu Mikulov. Ve skvělé atmosféře se utkalo několik smíšených družstev, která postupně prošla jak teoretickou, tak praktickou částí soutěže. „Jsem moc ráda, že se obě naše školy do soutěže zapojily. Jízda na kole je pro mě symbolem svobody a radosti z pohybu. Díky fantastické atmosféře, kterou pro děti vytvořili organizátoři, věřím, že se stane radostí i pro naše děti,“ řekla po akci místostarostka Petra Korlaar. Za ORP Mikulov postoupily do okresního kola kromě základní školy Dolní Dunajovice a Sedlec také obě základní školy Valtická i Hraničářů. Gratulujeme postupujícím a děkujeme všem organizátorům za péči a radost, s jakou akci pro děti zajišťují. Dopravní značení ponecháme pro veřejnost rozmístěna na amfiteátru až do 25. 5. 2023.

Přijďte si s dětmi vyzkoušet jízdu podle pravidel hravě a bezpečně.

Postupující za Mikulov
• Kategorie 1. stupeň ZŠ
2. místo ZŠ Hraničářů: V. Mondeková, E. Janečková, P. Vojtek, A. Zikmantas


• Kategorie 2. stupeň ZŠ
2. místo ZŠ Hraničářů: I. Burian, L. Václavek, A. Kellnerová, M. Ježková
3. místo ZŠ Valtická: V. Jež, A. Břinek, M. Tomanová, N. Podzemská


Okresní kolo soutěže se bude konat 12. 5. 2023
v Břeclavi, krajské pak v Pohořelicích 23. 5. 2023.


Držíme našim týmům palce!
Red