• zpravodajmikulov.cz
  • Zprávy z radnice
  • „Poslední čtyři roky směřovaly investice města hlavně do občanské vybavenosti, tedy pro všechny mikulovské spoluobčany,“ říká místostarostka Marie Leskovjanová

„Poslední čtyři roky směřovaly investice města hlavně do občanské vybavenosti, tedy pro všechny mikulovské spoluobčany,“ říká místostarostka Marie Leskovjanová

Investice do občanské vybavenosti a bytového fondu za uplynulé čtyři roky přesáhly 170 milionů korun.

Zrekonstruovala se řada komunikací, včetně chodníků, začala první etapa modernizace veřejného osvětlení, osvětlily se přechody pro chodce na ulici 22. dubna a 28. října. Rozsáhlou přeměnou prošel amfiteátr i Centrum volného času na ulici Vrchlického, z již nevyhovujících prostor bývalé DPS na Náměstí vznikl po rozsáhlé rekonstrukci Městský penzion.

Obrovské částky z městského rozpočtu se investovaly do oprav všech budov škol, školka na Habánské se dočkala přístavby. Značná část z městské pokladny šla také na revitalizaci zeleně a hlavně na opravy bytového fondu. Přehlednou tabulku investic v letech 2014–2018 vám přinášíme také na této straně.

K nejvýznamnějším investicím, které se v Mikulově v letech 2014–2018 dělaly, patří podle vyjádření Marie Leskovjanová právě opravy budov ZŠ Hraničářů, obou budov ZŠ Valtická a přístavba MŠ Habánská v celkové hodnotě 65 milionů korun. K největším opravám bytového fondu v hodnotě bezmála 37 milionů korun došlo na ulici Koněvova, Zámecká, na Náměstí a na ulici Venušina vzniklo osm sociálních bytů.

„Město Mikulov má 381 bytů, které pronajímá, a v řadě z nich jsme udělali rozsáhlé opravy. Celkově se nám také podařilo zefektivnit práci společnosti TEDOS Mikulov, která se stará o bytový i nebytový fond. Kromě toho se společnosti podařilo v poslední době ušetřit například ročně na spotřebě nafty 750 tisíc korun a na parkovném naopak vybrat o jeden milion korun více než v dřívějších letech. Efektivita práce TEDOSu doznala pod vedením nové ředitelky Světly Štanglerové značných změn,“ řekla místostarostka města Marie Leskovjanová, do jejíž kompetence investice ve městě spadají.

Další velkou investicí byla rekonstrukce amfiteátru za více jak 18 milionů korun. Velkým projektem za více jak 13 milionů korun je také výstavba sběrných odpadových míst v celém Mikulově, ale zejména na sídlišti.

Do konce letošního roku by měla proběhnout ještě úprava parkování na ulici Pavlovská a nasvícení přechodu pro chodce u školy na ulici.

Letitým problémem, který Mikulov trápí, je údržba zeleně na pozemcích, která nepatří městu. Jako je například kruhový objezd u Billy. „Tady ale chceme udělat kompletní rekonstrukci tohoto nevzhledném prostoru a osadit ho květinami a zeleným porostem,“ řekla místostarostka Marie Leskovjanová.

Údržba zeleně ve městě je podle ní jednou z priorit. I proto letos začala oprava městského parku - „bývalého německého“ hřbitova. „Do konce roku bude osazen i novým mobiliářem a věřím, že se z něj stane oddechové místo a prostor pro setkávání občanů,“ doplnila místostarostka.

Jitka Sobotková 

IMG 2980