Po virtuální naučné stezce se můžete projít i na Pálavě a v Mikulově

Po Mikulovsku bylo v nedávné době rozmístněno na osmdesát zelených informačních tabulí – tzv. tagglistů, které jsou určeny pro turisty využívající mobilní komunikační technologie.

V obcích a chráněných územích mikulovského mikroregionu si mohou návštěvníci všimnout nových informačních tabulí, kterým se někdy říká také bee tagg, QR kód, virtuální naučná stezka nebo stezka pro mobilní telefon. „Představte si, že se jako turista chcete připravit na výlet. Víte, že v oblasti, do které směřujete, jsou instalované tagglisty. Máte telefon s fotoaparátem a přístupem na internet. Chcete se o oblasti rychle a krátce něco dovědět. A tak máte všechny předpoklady využít přednosti naučné stezky v telefonu,“ vysvětluje Eva Řezáčová z Centra ekologické výchovy Pálava.

Turisté si tak mohou v klidu domova přes www.taggmanager.cz nahrát jednoduchou aplikaci, v terénu pak najít tagglist, otevřít aplikaci a vyfotit kód. „Ten vás pak přesměruje na webovou stránku s informacemi o obci, chráněném území, jeho zajímavostech, texty jsou vždy doplněny fotografiemi či obrázky,“ doplňuje Eva Řezáčová.

Na Mikulovsku bylo doposavad nainstalováno osmdesát zastavení na osmi stezkách. Turisté mohou zelené informační tabulky najít například na naučných stezkách Děvín, Věstonická nádrž, Tabulová hora. Tagglisty jsou i na stezce Růžový vrch a Kočičí kámen a u některých památných stromů.

První tagglisty v regionu vznikly díky iniciativě Vzdělávacího a informačního střediska Bílé Karpaty, které získalo finanční prostředky pro projekt Naplňování Karpatské úmluvy na Ostrožsku-Horňácku a Mikulovsku z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.

jich

DSCN8588
Uložit