Amazonky míří do Prahy

Fantastický výkon podalo a obrovskou radost zažilo florbalové družstvo Amazonek ze Základní školy Valtická 3 (Pavlovská 52) ve čtvrtek 19. března. Tentokrát čekal na holky turnaj v Olomouci, kde se setkalo osm nejlepších dívčích týmů z Moravy, Slezska a východních Čech - TOP 8 VÝCHOD. Z Jihomoravského kraje, kde bylo přihlášeno nejvíce družstev postupovaly týmy dva. Celkem se do tohoto turnaje zapojilo 770 dívčích a chlapeckých družstev z celé České republiky.

Před dvěma týdny byla ještě účast našich holek ohrožena zdravotními problémy Aničky Zelinkové, která si škaredě podvrtla kotník a Kristýnky Růžičkové, kterou dlouho trápily dýchací problémy. Nakonec ale touha jet překonala všechny potíže a děvčata už se nemohla dočkat. S Kristýnkou jela raději maminka, aby na její zdravotní stav dohlížela. Byla jí přidělena funkce zdravotnice. Této funkce se ujala velmi zodpovědně a její smažené řízky a jablečný štrůdl chutnaly výborně.

Vedoucí týmu pan ředitel Rosťa Souchop a členky realizačního týmu paní zástupkyně Hana Míčková a zdravotnice Jana Růžičková považovali za obrovský úspěch již účast na turnaji. Holky však vyrazily ráno z Mikulova s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek a jako jeden ze tří týmů postoupit do celorepublikového finále do Prahy.

První zápas dopadl nad jejich očekávání. Děvčata z Hroznové Lhoty porazila díky skvělému výkonu týmu a přesné střelbě Aničky Brucháčkové 9:0 (střelkyně gólů Anička Brucháčková 6, Anička Blažková 3 a Anička Zelinková 1). Druhý zápas s družstvem Pumy Měřín byl už napínavější, našim děvčatům se moc nedařilo a výsledek byl nakonec nerozhodně 4:4 (góly trefovaly Anička Brucháčková 3 a Kristýnka Růžičková 1). V dalším zápase se značně zvýšilo naše herní nasazení a holky vyhrály s družstvem Domky z Trutnova 4:3 (Anička Brucháčková 3, Anička Zelinková 1).

Tento výsledek nás posunul v tabulce na první místo ve skupině. V semifinále jsme se utkaly s domácím družstvem Woršilky Olomouc.

Ve velmi napínavém zápase se nám podařilo porazit soupeřky 3:2 (střelkyně gólů Anička Brucháčková 2, Anička Zelinková 1). Tím se nám otevřela vysněná cesta do finále, ve kterém jsme měli jisté 2. místo. Holky ale stále hnala touha po vítězství a ve velmi vyrovnaném a opět nervy drásajícím zápase se silnými soupeřkami z Opavy uhrály v řádném hracím čase remízu 4:4 (ještě minutu před koncem vedly naše holky o jeden gól). V tu chvíli přišly na řadu nájezdy. Holky se skvěle motivovaly. Parádní výkon podala v bráně Staňka Zelinková, která vychytala dvě ze tří střel soupeřek.

Za nás jako první překonala brankářku soupeřek opět skvělá Anička Brucháčková a poslední a zároveň rozhodující gól pak vstřelila Kristýnka Růžičková. Naše holky tak nakonec opravdu zvítězily.

Moc holkám ke skvělému úspěchu blahopřejeme a budeme jim držet pěsti 17. dubna, kdy se utkají s dalšími pěti nejlepšími týmy České republiky v celostátním finále v Praze.

Velké poděkování holkám za neuvěřitelně bojovného ducha, díky němuž překonávaly i zkušenější soupeřky, panu řediteli, trenérům mikulovského florbalu, kde teď nově holky taky trénují, mamince Růžičkové za skvělou podporu a v neposlední řadě i panu řidiči z firmy Trans bus s.r.o. z Dolních Dunajovic.

Vítězná sestava

Anička Blažková, Anička Brucháčková, Mirďa Příborská, Míša Kubíčková, Anička Zelinková, Kristýnka Růžičková, Staňka Zelinková a Melča Minaříková.

Hana Míčková

florbal amazonky

Radost z vítězství