Amazonky míří opět do Prahy

Ve čtvrtek 17. března odjela děvčata z florbalového týmu Amazonek ze ZŠ Mikulov, Valtická (z budovy Valtická i Pavlovská), pod vedením pana ředitele Rostislava Souchopa do Olomouce. Odehrávalo se zde další kolo florbalového turnaje Think Blue Cupu – TOP 8 Východ, ve kterém se setkalo osm nejlepších dívčích týmů z krajů Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského, Jihomoravského, Pardubického, Královehradeckého a kraje Vysočina. Z Jihomoravského kraje, kde se přihlásilo nejvíce týmů, reprezentovala náš kraj dvě družstva. Spolu s našimi Amazonkami ještě Frajerky ze ZŠ Sokolnice.

Do skupiny dostaly holky silné soupeřky. ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod a ZŠ Otická z Opavy se zúčastnily loňského celorepublikového finále. Holky z Opavy si navíc daly do názvu také Amazonky. Přesto se holky nezalekly. Naopak bojovaly o co nejlepší výsledky. Chtěly postoupit jako první ze skupiny, což se jim také podařilo. Po trochu rozpačitém začátku se rozehrály a pak už jely na jistotu. ZŠ Uherský Brod porazily v prvním zápase 8:3. ZŠ Otickou z Opavy přehrály 5:3. V posledním zápase ve skupině porazily ZŠ Lutín 9:3.

V semifinálovém zápase se opět utkaly s týmem děvčat ze ZŠ Otická, které tentokrát zdolaly 8:2 a roli favorita tohoto turnaje potvrdily i ve finálovém zápase, ve kterém přehrály 6:1 ZŠ Uherský Brod. Z prvního místa postupují tedy zatím bez jediné porážky do velkého finále, které se bude konat v sobotu 16. dubna v Praze.

Obrovskými oporami byly opět v bráně úžasná Staňka Zelinková, v útoku nepřekonatelná Anička Brucháčková, která nastřílela celkem dvacet branek a nemohla chybět ani v All-Star Teamu turnaje. Se svým vlastním stylem podpořila tým Anička Zelinková, střelkyně patnácti branek, a opět skvěle bránila Kristýna Růžičková. Pochvalu ale zaslouží všechny holky. Hrály s úžasným nasazením. Karin Konešová, Stella Surovcová a Aneta Šopíková byly nováčky v týmu, ale rozhodně tak nepůsobily. Letos se neztratila ani nejmladší hráčka týmu Mirka Příborská. Na úspěchu našich Amazonek mají také velkou zásluhu trenéři mikulovského florbalu, kde některé holky trénují.

Poděkování patří holkám opět za vzornou reprezentaci školy, města a tentokrát i celého Jihomoravského kraje. Dík také panu Závodnému a panu Zelinkovi za dopravu a za fandění. Bouřlivě povzbuzovaly také paní učitelka Zelinková, zdravotnice týmu paní Jana Růžičková, která naštěstí neměla moc práce, babička Zelinková a paní zástupkyně Hana Míčková. Podrobnosti najdete na webových stránkách školy a na www.mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup/. Nezapomeňte držet 16. dubna pěsti! Předem děkujeme.

Hana Míčková

amazonky64