FC Pálava Mikulov v Itálii

Jako každý rok, tak i letos se týden před Velikonocemi naše mládež zúčastnila mezinárodního turnaje v jihoitalském Agropoli. V prosluněné Itálii nás reprezentovali starší a mladší žáci.

Starší žáci hned první den nastoupili proti Avelinu a zvítězili vysoko 5:0. V dalším utkání tentokrát s Cilento Academy Pálava opět zvítězila, a to 2:1. První a zároveň poslední prohra Mikulova přišla v utkání s týmem Cavese 1919, a to 3:0. Římský Castelverde jsme porazili 2:0, s SS Nola remizovali 1:1 a zápas s Torres 1903 skončil naší výhrou 2:0. Starší žáci Pálavy Mikulov postoupili z prvního místa do semifinále, kde narazili na Frecciu Azzurru, opět vítězství, tentokrát 1:0. Ve finále jsme se utkali pro nás s již známým týmem SS Nola. Naše převaha v utkání se nepodařila zúročit vstřelenou brankou, a tak došlo na penaltový rozstřel, ve kterém jsme zvítězili 5:3 a obhájili loňské prvenství. Nejlepším střelcem týmu byl Marek Kališ, který se trefil devětkrát. Individuální ocenění získal Petr Nešetřil (brankář) a Rostislav Růžička st. (trenér).

Starší žáky reprezentovali: Nešetřil, Huserek, Lacka, Křivák, Navrátil, Peška, Růžička, Škuta, Rek, Kališ, Šenkeřík, Kosík, Rezek, Ondroušek.

Mladší žáci se zúčastnili turnajů ročníků 2002 a 2003. V prvním utkáním turnaje 2002 jsme remizovali se SCUS Agropoli 1:1. V dalších dvou utkáních se nám bohužel nepodařilo získat ani bod a po prohrách s Cilento Academy 0:4 a s Falasche Anzio 0:3 se postup ze skupiny nekonal. Turnaj ročníků 2003 nám přinesl větší radost. Po úvodní vysoké výhře nad Jugend Agropoli 7:0 jsme remizovali s Falasche Anzio 1:1 a na závěr základní skupiny prohráli s SS Nola 0:1. Do semifinále jsme postoupili z druhého místa a utkali se s týmem Freccia Azzurra, který nás porazil 3:0 a turnaj pro nás před branami finále skončil.

Mladší žáky reprezentovali: Rosík, Výhoda, Kunc D., Kunc O., Kališ, Penčák, Blažek, Iléš, Paprska, Salay, Páviš, Hříba, Otáhal.

Tímto bychom chtěli poděkovat starším a mladším žákům za vzornou reprezentaci FC Pálava Mikulov a našeho města a poblahopřát ke skvělým výsledkům. Poděkování také patří celému realizačnímu týmu, jmenovitě: Věra Kosíková, Rostislav Růžička st., Marcel Zámečník, Petr Machovský, Michal Rosík, Emil Rosík, Vojtěch Vymyslický, Ondřej Havran a Martin Malík. V neposlední řadě patří poděkování všem sponzorům, bez kterých by to nešlo: městu Mikulov, Stavební firmě Vymyslický, firmě EMIPO, s. r. o., MUDr. Konešovi, Vínu Šimák, Vínu Marcinčák, Vínu Popela, Bio-Fritzl, Vínu Mikulov, O. Havranovi a manželům Škutovým.

FC Pálava

Pálava 2016 Agropoli