Bronzová bowlingová mistryně Božena Pankivová

Božena Pankivová z Mikulova slaví velké úspěchy v bowlingu. Na turnajích pořádaných Českou bowlingovou asociací patří její výsledky poslední roky k nejlepším.

Svou nejcennější trofej si přivezla v listopadu loňského roku z Pardubic, když na Mistrovství republiky v kategorii seniorek získala bronz.

„Byly to upřímně nervy, protože jsme do finále postoupily čtyři, z toho tři hráčky byly bývalými mistryněmi. O to víc mne bronz těší,“ říká Božena Pankivová, která se bowlingu věnuje posledních osm let.

Začala hrát nejdříve jen tak pro zábavu v Bowling sport centrum Mikulov. Postupně však jezdila na závody, sbírala první body a také se vyrovnávala s prohrami. „Když už jsem se na to chtěla před čtyřmi lety na republikovém mistrovství v Pardubicích vykašlat, protože tam jsem totálně propadla, tak mi jeden kamarád řekl, že právě teď nesmím a musím začít o to víc jezdit po soutěžích a kromě techniky si tak pilovat i psychiku,“ vzpomíná mikulovská hráčka.

Časem se vypracovala mezi první dvanáctku nejlepších hráček bowlingu v České republice a drží si desátou příčku v bowlingové lize. Ve své věkové kategorii už hraje za seniorky, kde si momentálně drží z minulé sezony třetí místo. A míří výš. Po vánoční pauze začíná opět intenzivně trénovat a chce se udržet do čtvrtého místa a tím mít možnost nominovat se na Mistrovství světa, které bude letos v červnu v americkém Las Vegas.

Jednou z věcí, co by jí mohly její plány zhatit, je její handicap. „Mám obrovskou nevýhodu, protože používám rovinářský styl. Technika hodu se na výsledku velmi projeví. A na to, abych začala hrát točený hod, bych potřebovala novou výbavu, více tréninkových hodin i trenéra, což je ve vyšších turnajích běžné,“dodává na závěr Božena Pankivová.

Jitka Sobotková, foto: archiv Božena Pankivová

6 bozena bowling