Mikulovská fitnesska Veronika Zemanová sbírá mistrovské tituly

I se svou výškou sto padesát čtyři centimetrů je Veronika „Ronni Fit“ Zemanová nepřehlédnutelná. Sympatická a nesmírně energická sedmatřicetiletá Mikulovčanka, která sbírá za poslední dva roky jeden titul za druhým v silovém trojboji, si přivezla před nedávnem z Mistrovství republiky v Turnově další zlato. Získala ho v trojboji (bench press-dřep-mrtvý tah, a to vše s činkou těžkou dvaapůlnásobek osobní váhy). Ve své kategorii, při 62,3 kg osobní váhy, je dokonce držitelkou světového rekordu za rok 2017, kdy zvedla v mrtvém tahu 180 kg. 

Se silovým sportem začala v roce 2016. Tehdy jí k němu přivedl Petr Petráš z Podivína a Petr Gorčík byl jejím prvním finančním podporovatele. Sportuje však prakticky celý život a devět let se pohybuje v oblasti fittness. A poslední dva roky sbírá jeden titul za druhým, i napříč tomu, že měla před časem problém s kolenem.

Co jí teď v nejbližší době čeká? Intenzivně se připravuje na Mistrovství ČR v kulturistice žen, které bude 28. dubna v Lysé nad Labem. Je to pro ni úplná novinka. „Je to pro mne další výzva,“ říká Veronika.

A co je jejím hnacím motorem? „Miluju sport a těší mne, že jsem motivací pro druhé. Se sportem a zdravým životním stylem lze začít v kterémkoliv věku. Je to sice hodně odříkání a sebedisciplíny, ale stojí mi to za to,“ zamýšlí se Veronika a děkuje za podporu zejména na sociálních sítích.

Veroniku v její nelehké sportovní kariéře však podporuje především její manžel Milan Zeman, který je jejím trenérem i guru. Je bývalý kulturista, a nyní získal také zlatý titul na Mistrovství republiky v benchpressu ve své kategorii, když se svým výkonem 185 kg porazil všechny borce do 90 kg. 

Dalšími velkými podporovateli a sponzory jsou Vinařství Matouškovi z Perné, Sojka & spol. s. r. o., a další sponzoři.

A jaké má Veronika další plány? Kromě blížícího se Mistrovství ČR v kulturistice žen se bude připravovat na Mistrovství světa v silovém trojboji a samostatných disciplínách, které bude v říjnu ve slovenských Nových Zámkách. A příští rok je možné, aby nás odjela reprezentovat na Mistrovství světa do Kanady.

A co Veronika kromě sportu miluje? „Vaření, jídlo a hoštění lidí. A už se těším, až bude po závodech,“ říká s úsměvem.

A jaké je její motto? „Když má člověk sny, má si je plnit.“ A ještě jedno: „Stát si za svým a nedat na názory druhých.“

A jaký je Veroničin recept na zdravý život? „Jíst střídmě, s rozumem, do toho pohyb, ideální pravidelné prochází a hlavně psychika. Důležité je pozitivní myšlení.“

Veronika Zemanová soutěží za oddíl TOROGYMTYM Vysoké Mýto. „Je to česko-slovenský tým a je mi to blízké, z toho regionu já pocházím, i když Mikulov mám moc ráda, ale tady žádný podobný tým za který bychom mohli startovat není,“ říká Veronika.

Jitka Sobotková, foto: archiv Veronika Zemanová

3 Zemanova

Veroniak s manželem Milanem Zemanem 

DSC 0218

IMG 20190408 140558

IMG 20190408 113126 143

Milan Zeman získal zlato na nedávném MČR v benchpressu ve vé kategorii do 90 kg.