Mikulovští boxeři sbírají úspěchy

Mladí boxeři ze SPARTA BOXING CLUB MIKULOV přivezli již tři medaile ze dvou mistrovství České republiky. Tentokrát se o bronzový kov postarala juniorka Nela Nociarová.

„Když mi na trénink před rokem přišla malá hubená holčina, pousmál jsem se. No ale hned jsem si všiml jejího pohybového talentu a toho, že dokáže snést i nějakou tu ránu,“ vzpomíná trenér Peter Hlavenka. A tehdy podle jeho slov začal „kolotoč“. Neskutečné množství hodin tréninkové dřiny a bolesti, ligová kola, turnaje. „Ještě před měsícem jsem si byl jistý, že dovezeme zlato. Smůla se nám ale nalepila na paty a v 10. ligovém kole Nele soupeřka praskla nos. Následující obavy se potvrdili a rentgen ukázal stop. No naše Nela je srdcem sparťanský bojovník a i přes bolest chtěla jít reprezentovat naše město. A výsledek? Dovezla uplynulý víkend do Mikulova bronzovou medaili. Klobouk dolů a děkujeme, Nely,“ říká Peter Hlavenka.

Velmi dobře si mikulovští boxeři vedli i na Mistrovství ČR, kde vzorně reprezentovali jak svůj klub, tak město Mikulov.

Vladimir Skalsky – výhra, Bobo Langr – výhra, Dezire Kurthaj – výhra, Dominik Kaczmarski – prohra. „Musím, ale našeho nejmladšího sparťana pochválit za bojovnost. Ale borec z Havířova byl lepší ve třetím kole, které rozhodlo,“ řekl trenér Peter Hlavenka.

Nyní se intenzivně připravují na MČR kadetů, které se uskuteční v Prostějově: Barvy Mikulova bude hájit nejlepší odchovanec SPARTA BOXING CLUBU MIKULOV Vladimír Skalský.

Jitka Sobotková, foto: SPARTA BOXING CLUB MIKULOV

box nela3

Nela Nociarová a Peter Hlavenka

 

box

 Mikulovští boxeři s trenérem