Turnaj mikulovských nadějí

V neděli 16. června se uskutečnil už tradiční tenisový turnaj pro děti z DS Tenis Mikulov. Na kurtu u MuDr. Pluháčka se sešlo dvacet dětí od tří do devíti let.

V kategorii do pěti let soutěžilo sedm dětí v různých tenisových disciplínách. Vítězem se stal Tadeáš Konečný, druhé místo obsadil Eliáš Pelant a třetí skončil Peťa Pluháček. V kategorii do sedmi let odehrálo své zápasy šest dětí a ty předváděly pohledné minitenisové výměny. Vítězem se stal teprve pětiletý Filip Rožek, který ve finále porazil Františka Vítka. Bronzovou příčku vybojovala překvapivě Mirka Jankechová. Mezi sedmičkou tenistů hrajících na středním kurtu (do devíti let) odešel neporažen Jindřich Vítek, 2. místo obsadila Ema Floriánová a 3. skončil Kevin Podsedník.

Celá akce proběhla poprvé za finanční podpory města Mikulov, kterému patří velké díky! O občerstvení pro děti se postaral Michal Kovář z penzionu Mušlov, vína pro rodiče darovala vinařství Ilias z Pavlova a Gala z Bavor. Mimo poháry a medaile si děti odnesly také věcné dary od firmy EMIPO, s. r. o. Všem dětem gratulujeme, podporovatelům malých tenistů a tenistek děkujeme a spolu s trenérem Kamilem Čížkem se těšíme na další podobné akce.            

David Schmid Tenis

10 tenis