NOVINKY Z TK MIKULOV

Krajské soutěže družstev 2019

TK Mikulov je jediný tenisový oddíl v Mikulově, jehož děti reprezentují naše město v krajských soutěžích. A to hned ve čtyřech věkových kategoriích s velmi dobrými výsledky.

Nejvýše se umístilo družstvo mladších žáků ve složení Ivo Burian, Nikol Rožková, Nela Jendrášková a Lukáš Posolda v kategorii 4+0, a to celkově na 3. místě. Před nimi se umístily pouze Pohořelice a Bílovice nad Svitavou.

Dobře se umístili také mikulovští baby tenisté ve složení Patrik Šnajdr, Erik Rakovský, Natálie Rožková, Sebastian Tručka a Richard Křižan, a to na celkovém 5. místě se shodným počtem výher jako ŽLTC Brno. Rozhodovalo tedy skóre a o tři sety měli naši méně než brněnský klub, a tak 4. místo uteklo doslova o pár míčků.

Mikulovští minitenisté ve složení Filip Rožek, Tobiáš Tručka, David Hrnčiřík, Jiří Šilinek a Filip Ševčík měli bohužel největší smůlu. Skončili na 6. místě. Chyběla jim jedna výhra na postupové 5. místo a jelo by se na krajské finále. Bohužel před utkáním s Dunajovicemi onemocněl jeden z našich nejlepších mini tenistů David Hrnčiřík, a tak se nastupovalo ze skóre dvou skrečovaných zápasů. 

Starší žáci ve složení Kateřina Pálková, Tereza Federselová, Mikuláš Jón, Tomáš Krist, Robin Jeřábek a Ivo Burian hráli po celou sezónu výborný tenis, bohužel onemocnění jednoho z hráčů limitovalo jejich možnosti na dobré umístění, a tak obsadili 6. místo. I přesto za sebou nechali spoustu týmů z celého kraje, a to především díky kvalitním trenérům.

Tímto bychom chtěli poděkovat nejen všem hráčům reprezentujícím TK Mikulov, ale i jejich rodičům za spolupráci při organizaci krajských soutěží. 

Tenisové prázdniny

  • První prázdninový víkend jsme uspořádali individuální turnaj pro všechny naše děti z Mikulova a okolí. V sobotu 29. 6. hráli minitenisté a také babytenisté čtyřhry ve složení dítě a rodič, v neděli 30. 6. hráli mladší žáci a následně starší žáci. Děti takto mohly uplatnit nejen zkušenosti z předchozích turnajů, ale i bojovat o individuální umístění v turnaji. Díky podpoře města Mikulov je možné všechny děti za jejich výkony ocenit, a to nejenom poháry pro ty nejúspěšnější, ale i cenami pro ostatní účastníky turnaje.
  • Po ukončení turnaje byla zahájena prázdninová sezóna. Nadále však probíhaly pravidelné tréninky pod vedením našich klubových trenérů.
  • Nyní má TK Mikulov 51 dětí a 5 trenérů. O tenisovou přípravku se stará Lenka Danielová a Lenka Šilinková, mini a babytenis vede Jiří Zicha, mladší žáky Aleš Bedřich a kategorii starších žáků má na starosti Miloš Langmann. 
  • Od září přibydou pro hráče kondiční tréninky pod vedením Petra Dohnala a Simony Černé.
  • O prázdninách (3. 8.) proběhl také turnaj pro naše dospělé členy, letní pyžamový turnaj čtyřher. Vyhrála ho dvojice M. Vočková–J. Holaň před J. Zicha–J. Bachan a H. Srncová–P. Vočka.
  • Dále v našem areálu proběhlo (16.–19. 8.) letní tenisové soustředění pro dospělé hráče. Za přítomnosti hostujících trenérů a trenérek bylo možné v rámci individuální tréninkové výuky zdokonalovat tenisové údery a celkovou tenisovou techniku.
  • Poslední prázdninový týden pořádá TK Mikulov již tradičně tenisový kemp pro děti, při kterém si děti zdokonalují nejen své tenisové dovednosti pod vedením pěti tenisových trenérů, ale účastní se i spousty her a mimotenisových aktivit jako jsou třeba kondiční tréninky, jóga nebo jízda na koloběžce. O tenisovém kempu Vás budeme podrobněji informovat v dalším čísle Zpravodaje.

Tým TK Mikulov

11 TK Mikulov