Tenisový kemp DS Tenis Mikulov – TK Dolní Dunajovice

V týdnu od 12. do 16. srpna jsme ve spolupráci s klubem TK Dolní Dunajovice uspořádali letní tenisový kemp pro babytenisty a mladší žáky.

O kemp byl mezi dětmi z Mikulova, Dunajovic a blízkých vesnic velký zájem. Z kapacitních důvodů jsme na třech kurtech v trenérském složení Miroslav Brychta, Milan Hála a David Schmid mohli přijmout maximálně dvacet čtyři dětí. Děti byly dle věku a výkonnosti rozděleny do šesti skupin. Každá skupina strávila denně tři hodiny na kurtu a tři hodiny dětem vytvářela volnočasový program Mgr. Jana Schmidová. Denní režim začínal vždy v 8.30 společnou rozcvičkou, od 9 do 12 hodin se trénovalo, hrály společenské hry, ping-pong, rozvíjela kondice a koordinace. V poledne jsme měli připravené chutné menu v blízké restauraci. Od 13 do 16 hodin byla druhá fáze tréninků, zaměřena na herní praxi a opět i 90 min odpočinku. Celý kemp proběhl v dobré náladě, pěkném počasí a trenéři si libovali nad pokroky mladých nadšených tenistů. Díky patří TK Dolní Dunajovice za poskytnutí výborně zařízeného zázemí a pekařství Maja za svačiny pro děti.

Na kemp navazoval v sobotu 17. 8. republikový turnaj babytenistů pořádaný TK Dolní Dunajovice a mladší žáci se vydali na turnaje do Brna a Lipůvky.

V Dunajovicích se nejlépe dařilo Nině Schmidové, která celý turnaj při účasti dvanácti dětí ovládla a v šesti zápasech neztratila jediný game, druhý skončil mikulovský odchovanec Adam Šilinek ŽLTC Brno) a třetí byli shodně Martin Ilčík (TK Dolní Dunajovice) a Jiří Hádlík (Slovácký TK Břeclav). V žákovské kategorii se nejlépe vedlo Terezce Štěpánkové, která po 2. místu z 25 dívek na BLTC Brno (10.–12. 8.) zúročila kvalitní trénink z kempu a s přehledem vyhrála bez ztráty setu turnaj v Lipůvce. Fotky a videa lze nalézt na Facebooku David Schmid Tenis.

DS Tenis Mikulov

tenis kemp