Minitenisový kemp DS Tenis Mikulov

Po kempu babytenistů a ml. žáků uspořádala tenisová škola DS Tenis Mikulov týdenní intenzivní kemp i pro nejmenší – děti od 4 do 8 let v kategorii minitenisu. Již 3. ročník proběhl v termínu 19.–23. 8. a uskutečnil se jako každý rok na tenisovém kurtu u MUDr. Pluháčka v Mikulově.

Jsem velmi rád, že i po odchodu asi desítky dětí do kategorie babytenisu stále přicházejí do tenisové školičky nové děti a letošního kempu se tak opět zúčastnilo 21 minitenistů z Mikulova a nejbližšího okolí. Od pondělí do pátku jsme s dětmi formou hry rozvíjeli koordinační schopnosti potřebné pro tenis, s těmi zkušenějšími jsme zdokonalovali hru na specifický minitenisový kurt. Celý týden se dětem věnovala osvědčená trenérská dvojice Mirek Brychta a David Schmid, volnočasové a pohybové aktivity připravovala Jana Schmidová.

Na kemp navazoval v sobotu 24. 8. republikový minitenisový turnaj v Dolních Dunajovicích, kterého se mimo vybraných 7 dětí z DS Tenis zúčastnilo dalších 11 hráčů, např. z Plzně, Zruče n. S., Brna, Břeclavi aj. Turnaj vyhrál Jakub Tomek z BLTC Brno, druhý skončil Michal Křápek z Mor. Krumlova a výborné 3. místo obsadil nejmladší hráč turnaje Filip Rožek z DS Tenis Mikulov. Umístění dalších dětí z DS Tenis kempu: 5. Lukáš Uher, 7. František Vítek, 8. Michal Jílek, 10. Jáchym Ilias, 11. Lucka Machalová, 15. Markét Kovářová

Velké poděkování patří městu Mikulov, které minitenisový kemp podpořilo, a také klubu TK Dolní Dunajovice za poskytnutí zázemí pro závěrečný turnaj.

DS Tenis Mikulov

7 kemp schmidt