Tenisový kemp TK Mikulov 2019

V posledním prázdninovém týdnu se uskutečnil další ročník tenisového kempu pro děti. 

Poptávka byla opět vyšší než nabídka, a to je dobrá vizitka pořadatelů. Počet dětí, které se zúčastnily, byl limitován na 35, což je optimální stav k počtu tenisových dvorců. Děti hrály na třech antukových kurtech a čtvrtý s tvrdým povrchem byl využit k míčovým hrám. Techniku mohly pilovat také na tréninkové stěně. Novinkou letošního kempu byl nahrávací stroj, který byl zapůjčený z tréninkového centra Zetor Brno. Tento elektronický tenisový trenér se stal se u dětí velice oblíbeným a při správném nastavení na něm mohou hrát všechny věkové kategorie. Z tohoto důvodu se TK Mikulov rozhodl do budoucna tuto tréninkovou pomůcku rovněž zakoupit.

Naši tenisti ve věku od čtyř do třinácti let byli rozděleni do šesti věkových kategorií. Tenisová přípravka, minitenis, střední kurt, babytenis, mladší žáci a starší žáci. Tento rok se tenisový kemp odehrál opět Na Doležalce, ale do budoucna čeká na děti nový moderní tenisový areál s šesti antukovými kurty, čímž tenisový kemp dostane úplně nový rozměr.

Pro děti byl připraven bohatý program plný herních aktivit. Začínali jsme každodenní rozcvičkou, následovala tenisová výuka a aktivity mimo kurty. Tenisová výuka probíhala pod vedením kvalifikovaných trenérů Jiřího Zichy, Aleše Bedřicha, Dity Medkové, Lenky Danielové a Lenky Šilinkové. Dopolední kondiční tréninky pod vedením profesionálního kondičního trenéra Petra Dohnala byly zaměřené na fyzickou přípravu a koordinaci. Odpolední cvičení jógy s lektorkou Janou Richterovou naopak pomohlo regeneraci svalů a děti se rovněž naučily relaxační techniky. O animační program kempu se staraly – Hana Ilčíková, Terezka Ilčíková, Eliška Doušková a Sára Vočková. Všem jmenovaným děkujeme za obětavou práci a profesionální přístup.

Pro všechny účastníky bylo zajištěno v klubovně TKM celodenní občerstvení včetně pitného režimu, na obědy děti docházely do jídelny Gymnázia Mikulov. Díky patří také maminkám, které nás zásobovali ovocem, zmrzlinou i domácími koláči.

Ve středu k nám zavítala vojenská jednotka 153. ženijního praporu z Olomouce, která si pro děti připravila zábavné odpoledne spojené s ukázkou bojových sportů v praxi. Vojáci si také nachystali netradiční soutěže v podobě běhu přes překážky s plynovou maskou, střelby ze vzduchovky nebo obří lanovku, která dětem vyplavila adrenalin. Nejzajímavější ovšem pro děti bylo v tomto horkém počasí stříkání vody proudnicí. Zábavné odpoledne děti zakončily projížďkou na koloběžkách okolo Mikulova s Lenkou Česenkovou z Aktivity Mikulov.

Letní tenisový kemp jsme jako vždy zakončili turnajem ve všech výkonnostních kategoriích.
Vítězové:
Minitenis: Filip Rožek

Střední kurt: Alex Horváth

Babytenis: Paul Sheargold

Mladší žáci: Ivo Burian

Starší žáci: Adam Šilinek

Vítězům ještě jednou moc gratulujeme! Děti si odnesly poháry, medaile, pamětní listy a spoustu drobných dárků.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim hlavním sponzorům: městu Mikulov, Vinařství Volařík, Vinařství Šilinek, Haně Ilčíkové – FOTO a rovněž všem dalším, kteří náš klub a tedy naše děti a mládež podporují.

Dětem za Tenisový klub Mikulov přejeme úspěch na kurtech i mimo ně a budeme se na vás těšit opět příští rok!

Tým TK MIKULOV

TK Mikulov 02