Zahájení sezóny 2019/20 ve stolním tenise

Léto pomalu končí a podzim klepe na dveře a s ním nám přichází herní sezóna 2019/2020, na kterou se všichni a obzvlášť děti velice těšíme.

Novinkou pro letošní sezonu je složení dvou družstev žen v soutěži „Divize“. Jedno v sestavě dospělých žen a jedno ve složení dětí děvčat. Dále nesmíme opomenout družstvo v mužské části soutěže. Po postupu z krajské soutěže třídy 2. postoupilo do vyšší třídy krajské soutěže třídy 1.

Ostatní družstva zůstávají ve stejných okresních třídách, tedy 1. až 4. a dvě družstva v soutěži dětí složené jedno z děvčat a jedno z chlapců. Celkem tedy klub STP Mikulov bude naše město reprezentovat jak na okrese, tak v kraji v celkovém rekordním počtu devíti družstev, a tím se náš klub zařadil mezi velkokluby kraje.

Sezónu jsme zahájili tréninkovým soustředěním dětí ve spolupráci s DDM Mikulov a obcí Březí. Týden dvoufázového trénování, zábavných her a úkolů. Tímto bych chtěl všem organizátorům, trenérům, sponzorům a nadšencům poděkovat za krásný sportovně strávený týden.

Trénink dětí je veden s důrazem na správné naučení jednotlivých úderů, herní kombinace, nácvik podání a příjmu a fyzickou přípravu. Nejlepší děti se účastní turnajů ve svých věkových kategoriích.

V letošní sezoně se s vybranými dětmi opět zúčastníme turnajů okresních, krajských, a pokud bude úspěch a nominace, tak republikového turnaje. O úspěších v soutěži a turnajích Vás budeme pravidelně informovat.

Tréninky probíhají na osmi stolech i s pomocí tréninkového robota. Spolupracujeme s klubem v Březí, kde jsme propojili vzájemné zkušenosti a vytvořili kamarádskou tréninkovou pohodu a radost ze hry pro všechny. 

Stolní tenis je obtížný sport; nejen na fyzičku, kde k  odehrání úderů používáte celé tělo (od břišního svalstva přes záda až po nohy, které jsou základem každého úderu), ale také na psychiku, protože ne každý má na to postavit se soupeři tváří v tvář a bojovat proti sobě.

Dále probíhá nábor nových hráčů jak z řad dětí, tak z řad dospělých. Tréninky probíhají v pondělí a ve středu od 16.00 hodin v tělocvičně ZŠ Hraničářů, kde je možnost domluvit se přímo osobně nebo na telefonním čísle 607 694 200.

Máte-li chuť vstoupit do světa malého bílého míčku, rychlosti a neuvěřitelných zážitků, jen směle vykročte. Jste srdečně zváni a vítáni!

STP Mikulov, Roman Mikulinec