Veronika „Ronnie Fit“ Zemanová je absolutní mistryní světa v mrtvém tahu

 Mikulovská sportovkyně Veronika „Ronnie Fit“ Zemanová obhájila na Mistrovství světa v powerliftingu mistrovský titul, když v mrtvém tahu zvedla 182,5 kg. Svůj světový rekord z roku 2017 překonala o 2,5 kg a stala se tak absolutní mistryní světa.

Světový šampionát v silovém trojboji a samostatných disciplínách se konal 26.–27. října na Slovensku v Nových Zámkách. Účastnila se ho společně se svým manželem Milanem Zemanem, který v tvrdé konkurenci benchpressu obsadil 5. místo.

Veronika při své výšce sto padesát čtyři centimetrů a váze 65,9 kg zvedá neuvěřitelný trojnásobek své váhy. „Srdcem jsem mrtvolářka, ale po loňském úrazu kolene a následné operaci to není vůbec jednoduché,“ říká mistryně.

veropnika02

Se silovým sportem začala v roce 2016. Tehdy jí k němu přivedl Petr Petráš z Podivína.

Sportuje však prakticky celý život a devět let se pohybuje v oblasti fittness. A poslední dva roky sbírá jeden titul za druhým, včetně stříbrné medaile z mistrovství ČR v kulturistice, kterou získala letos v dubnu. Medailovou sbírku si rozšířila i poslední říjnový víkend.

„Byl to úžasný víkend, plný emocí, nádherných výkonů a děkuji všem, kteří nám fandili a podporují nás. A hlavně děkuji svému manželovi Mildovi, který je ten nejlepší kouč na světě,“ říká Veronika Zemanová, absolutní mistryně světa v mrtvém tahu.

Nyní se už připravuje na Mistrovství České republiky v mrtvém tahu, které se bude konat 30. listopadu v Podivíně.

Jitka Sobotková

veronika01

Veronika a Milda Zemanovi