Mikulovská mládež v nové sezoně stolního tenisu

Od září pokračujeme v našem oblíbeném sportování, učíme se nové údery a techniku pohybu a zkoušíme je ve hře. Ti nejlepší pak budou hrát soutěž žáků na okresním turnaji v Kloboukách u Brna 14. 12. 2019 a v Mikulově pořádané naším oddílem 21. 12. 2019, kde se i letos budeme snažit o přední umístění. Již jezdíme na krajské bodovací turnaje v počtu cca šesti hráčů, kde naše mládež sbírá cenné zkušenosti a pokročilé děti pravidelně bodují a posunují se výše v krajském žebříčku. Tímto bych chtěl především zmínit hráče Jakuba Kalouse a Mikuláše Novotného. Mladá a začínající mládež má chuť do dalšího zlepšování a je radost jim pomáhat. Pokročilá mládež již hraje okresní soutěž za muže a náš nejlepší odchovanec Ondřej Čížek dokonce po zimní přestávce, která právě probíhá, nastoupí na druhou polovinu soutěže za tým B a bude tedy hrát okresní přebor třídy 1., kde je Mikulov o bod druhý s cílem vyhrát třídu a postoupit do krajské soutěže třídy 2. Snažíme se, aby nás sportování bavilo a tím i rodinné příslušníky hráčů. Nové zájemce rádi přivítáme.

Výsledky po půlce hrací sezony v probíhající zimní přestávce.

Divize ženy: „A tým“ 5. místo, „B tým složený z nejmladších děvčat“ 8. místo.

Krajská soutěž třídy 1.: „A tým“ 3. místo s cílem vyhrát třídu a postoupit do soutěže Divize mužů (pátá nejvyšší soutěž v ČR).

Okresní přebor třídy 1. „B tým“ 2. místo s cílem vyhrát třídu a postoupit do kraje 2. třídy. Okresní přebor třídy 2. „C tým“ 6. místo. Okresní přebor třídy 3. „D tým“ 9. místo. Okresní přebor třídy 4. „E tým“ složený z mládeže 11. místo s cílem udržet se v třídě.

Soutěž Okresní přebor Dorost 1. „A tým“ složený z chlapců 4. místo s cílem být do třetího místa a Dorost 2. „B tým“ složený z děvčat, získal krásné dělené 1. místo s cílem vyhrát třídu.

Další zápasy budou začínat až v lednu, tak bych touto cestou chtěl poděkovat všem sponzorům, hráčům a hráčkám, fanouškům a spřízněným duším za výbornou spolupráci a ochotu.

Těšíme se na sportovní aktivity a spolupráci v roce 2020.

Za klub STP Mikulov, Roman Mikulinec.

stolni tenis