Skvělý vstup tenisových talentů do nového roku

Leden roku 2020 zatím vychází mladým nadějným tenistům z Mikulova na výbornou. Nina Schmidová, Tomáš Rácz a Filip Rožek se zúčastnili několika kvalitních republikových turnajů pod hlavičkou ČTS.

V sobotu 4. ledna tenisová škola DS Tenis Mikulov ve spolupráci s klubem BORS Břeclav uspořádala minitenisový turnaj. V konkurenci jedenácti dětí se prosadil nejmladší hráč turnaje mikulovský Filip Rožek. Po pěti výhrách ve skupině (zde Filip dokázal překvapivě porazit i pozdějšího vítěze turnaje Lukáše Uhera), dvou vítězstvích v pavouku a jediné porážce v semifinále od Uhera (TK Agrofert Prostějov) si odnesl pohár za krásné 3. místo.

V neděli 5. ledna pokračovali v Břeclavi babytenisté a babytenistky. Celkem se na BORS sjelo osmnáct dětí. Mezi dívkami obsadila 1. místo hráčka z Mikulova – Nina Schmidová, která vyhrála všech šest zápasů při celkovém skóre 24:4 na gamy. Druhá skončila Langášová (TC Brno). Mezi chlapci srdnatě bojoval Tomáš Rácz z Mikulova. Ten prohrál pouze s vítězem celého turnaje Víťou Jastrábkem (TC Brno) a obsadil výborné 2. místo.

V neděli 12. ledna nabídla termínová listina silně obsazený babytenisový turnaj v Prostějově. Dorazila sem dvacítka nejlepších hráček z celé Moravy. Dobře se vedlo Nině, která vyhrála svou skupinu a v pavouku došla až do semifinále, kde si vybrala slabou chvilku a po špatném výkonu podlehla domácí Miškovské. I tak je 3.–4. místo velmi pěkným výsledkem.

Nina si spravila chuť o týden později na ŽLTC Brno, kde útočnou hrou zvítězila hladce ve všech šesti zápasech a hlavně finálová výhra 4:0 proti starší Lauře Masarykové ze Slovenska přinesla krásný tenis od obou soupeřek a 1. místo pro mikulovskou hráčku.

O den dříve, v sobotu 18. ledna, bojoval na kurtech TC Brna Filip Rožek. Stejně jako v Břeclavi dokázal vyhrát skupinové boje, bohužel ve čtvrtfinále po bojovném výkonu podlehl favoritce celého turnaje Kateříně Khýr z Prostějova 5:10/ 9:10 a obsadil pěkné 5. místo.